GOD EATER 3 İçin Yeni Detaylar Var! Platformlar Belli Oldu Bile

PlayStation 4 ile Steam platformlarında satışa sunulacak olan God Eater 3 oyununun merakla beklenen ikinci fragmanı yayınlandı. Yayınlanan bu ikinci fragmanda yeni karakterler gün yüzüne çıkarılıyor. Bandai Namco şirketinin çıkardığı dramatik aksiyon oyunu God Eater 3 için yorumlar çok çeşitli.

 

 

Ele aldığımız bu oyun toplam 4.000.000 adet üretilmiş. 2016 yılında çıkan God Eater 2 oyununun çok fazla beğeni topladığını ve Steam platformunda yorumlarının çok iyi düzeyde olduğunu düşünürsek, serinin üçüncü oyununun da aynı başarıyı yakalamasını hatta aşmasını beklememiz akıl dışı olmaz. Serinin önceki oyunlarından farklı olarak üçüncü oyun çok daha hızlı ve heyecanlı bir tonda ilerleyecek. Üstelik derin ve sarsıcı bir senaryosunun olduğunu da unutmamak gerek.

God Eater 3 için 2. Fragman aşağıda

Çıkan yeni fragmanda gördüğümüz gibi, dokunabildiğimiz her şeyi ham madde olarak kullanabiliyoruz. Büyük canavarlarla ekip halinde savaşarak hem kendi seviyelerimizi artırabiliyor, hem de kişiselleştirebiliyoruz. Önceki oyunun grafiklerine göre çok büyük gelişmeler göze çarpıyor. Aralarında sadece iki yıl olmasına rağmen görsellik olarak çok büyük bir ilerleme kaydedilmiş olsa da bu oyun için hala ‘next-gen’ demek mümkün değil.

Oyuna dair yapılan şikayetler genel olarak oyunun yeteri kadar açıklayıcı olmaması, neyi nerede nasıl yapacağını oyunculara aktarmada yetersiz kalması gibi faktörler bulunuyor.

Bununla birlikte çok önemli sayılabilecek bir nokta, düşmanlarla savaşların genellikle zorlu geçmesi ve oyuncuları ödüllendirme hissini sağlamasıdır. Oyun açıklamalarının yetersiz olması, hatta hiç bulunmaması ve düşmanlarla yapılan savaşların zorlayıcı olması akıllara Dark Souls serisini getirse de JRPG tarzı ve anime senaryolarını andıran senaryosu nedeniyle kendine has özelliklerin baskın olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Nier: Automata adlı oyuna da yalnızca düşmanların mekanik varlıklar olması açısından bile olsa benzediğini düşünmemek elde değil.

Oyunun kontrollerinde pek çok bug olduğuna dair söylentiler var. Serinin önceki oyunu God Eater 2 boyunca hedef kilit sistemi gibi çok önemli sistemlerin buglar yüzünden tam olarak çalışmaması oyuncular arasında büyük hayal kırıklığı yaşatmıştı.

 

Multiplayer co-op desteği ise bu hayal kırıklığını telafi edecek düzeyde. En az 65  saatlik bir oynanış süresinde içeriğin dolu dolu olduğu söyleniyor. Oyuna dair genel olarak en kritik yorum tekrar düşüyor olması şeklinde. Görevi al>Yaratıkları öldür>Ödülünü al>Tekrar et.

God Eater 3 merakla bekleniyor.