FORZA HORIZON 4’te Sonbaharı Görmek İstiyorsanız Bugün 18:00’i Bekleyin!

Forza serisi, özellikle Horizon serisi son yıllarda hem en çok beğenilen hem de en çok satılan oyunlar arasında. Forza Horizon 4’e geçmeden önce birkaç kısa bilgi daha verelim. Arkasında yarış oyunu veteranlarının bulunduğu Playground Games tarafından geliştirilen Forza Horizon serisi son gelen raporlara göre adeta Microsoft’ un altın yumurtlayan çocuğu. Serinin 3. oyunu Forza Horizon 3′ ün Xbox One ve PC platformlarında aylık 9 milyon oyuncusunun olduğu belirtiliyor.

Forza Horizon 4

Serinin yeni oyunu Forza Horizon 4 geçtiğimiz E3 fuarında duyurulmuştu. Oyunla ilgili eklenen yeni en önemli özellik olan ” Otomatik olarak değişen mevsimler ” görünüşe göre son derece detaylı olarak hazırlanmış. Yapımcı ekipten Ralph Fulton’ ın verdiği bilgilere göre her hafta oyundaki yeni bir mevsimin temel alındığı yeni oynanış videoları paylaşılacak. Yaz temalı oynanış videosu geçtiğimiz hafta paylaşılmıştı. Sonbahar temalı yeni oynanış videosu da bugün saat 18:00′ de oyuncularla paylaşılacak.

Seriye yeni eklenen mevsimler özelliği, daha detaylı çevre grafikleri, 450′ den fazla otomobil, tamamen satın alınabilir yeni evler, özelleştirilebilir karakterler ve dahası 2 Ekim’ de Xbox One ve PC platformundaki oyuncularla buluşacak. Oyun ayrıca Xbox Play Anywhere sistemini desteklediği için aylık 29 TL’ye Xbox Game Pass aboneliği sayesinde de oynanabilecek.