FatherIO ile Gerçek Hayatta FPS Deneyimi Yaşayabileceksiniz

 FatherIO, gerçek hayata uyarlanmış ilk Massive Multiplayer First Person Shooter, (Devasa Çok Oyunculu Birinci Şahıs Ateş Etme Oyunu) kısaca Real Life MMOFPS diyebiliriz.

FatherIO oyununu akıllı telefonlarınız aracılığı ile oynayabileceksiniz. Oyuna bilgisayar başındaki veya sanal gerçeklik gözlüğü takan kişiler de dahil olabiliyor. Saldırıya uğrayıp vurulduğunuzda, uygulama ekranı otomatik olarak kapatılıyor.

f1

 Bu dışarda hareket ederek oynayabileceğiniz ilk dijital ateş etme oyunu. 50 metreye kadar uzaklıktaki kişileri vurabiliyorsunuz ayrıca zoom özelliğinin telefonunuzun zoom özelliğine adapte edilmiş durumda olduğunu da söyleyelim. Çevrenizdeki oyunu oynayan kişileri tarayarak bulabilir ve onlarla bu oyunu oynayabilirsiniz.

father io 2

 Yanınızda düşman belirdiğinde, telefonunuz alarm vermeye başlıyor. Düşman heryerde ve herhangi biri olabilir. Yani her an dikkatli olmalısınız. Avcı da olabilirsiniz avlanan da.

Takım halinde diğer arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunda hayatta kalmak en büyük amaç. Her yerden gelebilecek potansiyel ataklara karşı dikkatli olmalısınız, eğer takım arkadaşınız vurulursa sizin de akabinde vurulma ihtimaliniz artmakta.

E tabi paylaşımı da unutmamışlar. Oynadığınız maçları, Youtube, Facebook ve Twitter üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

f12

 Boya toplarına veya çılgın koruma ekipmanları giymenize gerek yok veya oyun başına belli bir ücret ödemeniz de gerekmiyor. Sadece bir akıllı telefona oyunu indirecek ve sokaklardaki binlerce savaşçı ile FATHER.IO’da karşılaşacaksınız.

30,000 üzerinde beta katılım başvurusu olan oyun, gerçek sokakların en yeni ve popüler oyunu olacak gibi görünüyor.

father.io

  FATHER.IO websitesine giderek ön sipariş kampanyasına katılabilirsiniz. Oyunun yapımcısı Proxy42 şirketi bu oyunu çıkarmak için destekleri bekliyor.

Oyunun tanıtım videosu YouTube üzerinde yayınlandı. Gerçek gameplay videosunu gözlerinizle görebilir ve kararınızı verebilirsiniz.