FALLOUT 4 Oyuncusu İş ve Eşini Kaybedip Firmayı Mahkemeye Verdi

Fallout 4‘ün Kasım ayında çıkışından bu yana oyun hakkında bir sessizlik hakimdi belki de bu oyunu oynayanların bağımlı hale gelmesinden kaynaklanıyordu.Fakat bir kişi sessizliğini bozdu. RT’nin haberine göre, 28 yaşındaki Rusya’nın Krasnoyarsk şehrinden bir adam haftada birkaç akşam oyunu oynamak için indirdi fakat sonra oyuna bağımlı hale gelerek 3 hafta boyunca aralıksız oyunu oynadı.

Fallout 4

Bu oyun tutkusunun kötü sonuçları oldu. Düzenli olarak işi ekmesinin ardından işten atıldı. Arkadaşlarıyla ve eşiyle konuşmayı bıraktı ve bu onun eşi tarafından terk edilmesine sebep oldu. Hatta bu adam oyun yüzünden uyku uyumayı ve yemeyi dahi bıraktı.

İsmi açıklanmayan adam konu hakkında şöyle söyledi:

“Eğer oyunun bağımlılık yapabileceğini bilseydim daha dikkatli davranırdım. Ya hiç almazdım ya da oyuna başlamak için tatili beklerdim.”

Görünüşe göre adamın bilgisayarı kapatıp bir ara verememesinden Bethesda sorumlu tutuluyor.

İsmi açıklanmayan Krasnoyarsk’lı adam, yaşadığı duygusal çöküntü için Bethesda’ya 7bin$’lık manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor. Daha önce Rusya’da bu tarz bir dava söz konusu olmamıştı.

Bethesda’nın oyunun bağımlılık yapabileceği konusunda bir uyarı yazısı koyması iyi olacağa benziyor, böylece olası davaların önüne geçilebilir.