Fallout 4 1.3 Yamasıyla Düzeltilen Sorunlar

Fallout 4‘ün geliştiricisi Bethesda Game Studios bu hafta oyuna yeni bir yama getirdiğini ve bu güncellemeyle rahatsız edici ve yararlı tüm oyun içi hataları ortadan kaldırdığını açıkladı.

Oyunun 1.3 yaması şu an oyunun PC versiyonu için yüklenebilir durumda ve bu hafta içinde PlayStation 4 ve Xbox One platformları için de hazır duruma gelecek.

Fallout 4

1.3  güncellemesi sadece PC’ye özel  HBAO+ olarak bilinen efekt özelliğini de getirdi ama yamanın asıl amacı bugları düzeltmekti. Eğer MacCready’i çatışmalarda sadece oyundaki muhteşem derecede iyi olan Killshot bonusu için istiyorsanız artık bunun için başka bir neden bulmanız gerekiyor zira MacCready artık kafadan vuruşlarda %95 garanti sağlamıyor.Yerliler de güney eyaletlerinde bataklığa saplanıp kalmayacak ya da bir yerde sürekli olarak radyasyon zehirlenmesine maruz kalmayacaklar.

1.3 güncellemesinin yama notları, görev düzeltmelerine adandı ve oyuncuların görevleri tamamlamalarını engelleyen bazı sorunlar çözüldü. Bu görevlerden bazıları “Underground Undercover,” “Human Error” ve “Tactical Thinking.” Diğer düzeltmeler  Preston Garvey ve Dogmeat yerlileri ve diğerlerini içeriyor. Yama notlarının son bölümü de atölyeleri kapsıyor. Atölyeler artık oyuncuların sağlanan gücü görmesine olanak tanıyor ayrıca Diamond City’deki evlerinde tezgah yapmalarını sağlıyor.

Bethesda‘nın sitesine giderek de güncellemelerle ilgili açıklamaları okuyabilirsiniz.