Victini : Henüz Şansınız Varken Bu Efsanevi Pokemon’u Kaçırmayın

victini

Nintendo, Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire oyuncuları için ücretsiz Pokemon sunmaya devam ediyor.

Bunlardan en yenisi de, Eylül ayı boyunca kısıtlı bir zaman için geçerli olacak Efsanevi Pokemon. Eğer oyunun 3DS kopyalarına sahipseniz, Victini isimli pokemona hemen sahip olabilirsiniz.

Nintendo, Pokemon Omega Ruby ve Alpha Sapphire’in wiki sayfasını IGN üzerinden, Eylül ayının ücretsiz Legendary Mythical Pokemon‘u Victini’yi içerecek şekilde güncelledi. Victini,  Pokemon Omega Ruby ve Pokemon Alpha Sapphire’in Nintendo 3DS versiyonları için, 1 Eylül ve 24 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak.

Victini’yi elde etmek için, oyunun ana menüsünden “Mystery Gift” seçeneğini seçip, daha sonra Pokemon’u indirmeniz gerekiyor. Hediyenizi indirmeyi tamamladığınızda onu, oyundaki  Pokemon Center’da bulunan Delivery Woman NPC‘ye verip geri almanız gerekiyor. Bunu yaparken partinizde de boş bir yer olması gerektiğini unutmayın.

‘Pokemon’lar farklı değerde olabiliyor ve eğer indirdiğinizde onu Delivery Woman’a götürmeden önce oyunu kaydederseniz, kutudan çıkan Pokemon’u beğenmediğinizde oyunu resetleyip tekrar Delivery Woman’a götürme şansınız ve istediğiniz değerlerde bir Pokemon gelene kadar deneme şansınız olur.

Victini tavşanvari bir Pokemon olarak tanımlanıyor. İlk olarak Pokemon Black ve Pokemon White’da görülen Victini’nin, diğer iki oyunla beraber  Pokemon X ve Y’deki varlığından da bir makalede bahsedildi.  Efsanevi Pokemon Victini, Generation V’den önceki Pokemon oyunlarında yoktu. Bulbapedia’dan edinilen bilgiye göre, tavşanvari tasarım, psişik ve ateş-tipi bir Pokemon olarak yaratıldı ve yakalanma oranı ise %0.4.

Pokemon’un nadir bulunması onu sevilenler arasına kattı. Victini, Nintendo 3DS ve Wii U için çıkan  Super Smash Bros’ta da görünmüştü.

Nintendo, Pokemon’un 20. yıl dönümünde, popülerliğin sürekliliği ve markanın büyümesini kutlamak için geçtiğimiz yıl boyunca, ücretsiz Mythical ve Legendary Pokemon dizisi yaptı. Pokemon Go’nun yayın akışında parlamasının yardımıyla, Nintendo ve Pokemon Company’nin, yeni oyun, yeni Pokemon ve ilgi çekici yeni bir şeyler çıkarmaya devam etmesi bekleniyor. Kasım ayında da Pokemon Sun ve Pokemon Moon çıkacak.

Bu sıralar en popüler Pokemon oyunu Pokemon Go olsa da, gerçek Nintendo oyunlarına gözatmadıysanız, kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

Kaynak: Cinemablend