E3 2016 Fuarında İçinde Öne Çıkan 11 Büyük Olay

E3 2016 sona erdi ve oyun endüstrisi bir başka E3 için çalışmalara başladı bile. IGN, E3 2016’dan en göze çarpan 11 hikayeyi derlemiş. İşte o hikayeler:

11) Resident Evil 7’nin İlk Kanlı Ayrıntıları

Duyurulup P.T. aracılığıyla halka sunulduktan sonra, PSN’de yayınlanan teaser’da, oyunun yönetmeni ve yapımcısı Capcom’un hayatta kalma ve korku tarzındaki oyunu hakkında 13 ilginç detay verdi. Bunların arasında az fakat kayda değer düşmanlar gibi detaylar ve oyunun orijinalinden önemli ölçüde ilham alması da vardı.

10) The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo’nun unutulan Zelda’sının yeni bir ismi, eni ve muhteşem bir tanıtım videosu var ama Breath of the Wild ile ilgili açığa çıkan en büyük detay bu değil. Oyunun görkemli dünyası şaşırtıcı şekilde  Twilight Princess haritasından 12 kat daha geniş. Oyunun oldukça büyük olan E3 demosu, kesinlikle oyunun sadece bir bölümünü gösteriyor.

9) Classic Crash Bandicoot Games Yeniden Düzenlendi

Uncharted 4’te görünmesinden kısa bir süre sonra wumpa-sever bandicootlar, Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back ve Crash Bandicoot: Warped oyunlarına gelmeye hazırlanıyorlar. Bu oyunların hepsi de PS4 platformu için çıkacak. Bandicootlar ayrıca Skylanders: Imaginators’ün PS4 versiyonunda da görünecekler. Tıpkı 1996 yılında olduğu gibi parti zamanı!

 

8) Insomniac’ın Spider-Man Oyunu Gölgelerden Çıkıyor

2014 yılından beri Spidey’nin lisansının Activision’da olmadığını biliyoruz ama en kuvvetli Spidey duyuları bile, oyunun geleceğinin, Sunset Overdrive ve Ratchet & Clank’ı yapan  Insomniac Games’in anlayışına bırakılacağını öngörememişti. İsmi ya da çıkış tarihi henüz belli değil ama şimdiden PS4 sahiplerinin en çok istediği oyunlar listesine girmeyi başardı.

7) Death Stranding, Kojima’nın Muhteşem Dönüşünün Sinyallerini Veriyor

Hideo Kojima, Sony’ nin basın konferansında  Kojima Productions’ın muhteşem derecede tuhaf oyunu Death Stranding’i duyururken,’’ Geri döndüm!’’ diye bağırmıştı.Norman Reedus, sahilde çıplak dolaşan, ölü bir deniz yaşamıyla çevrili ve yeni doğan bir bebeğe göbek bağıyla bağlıdır. Bu bebek birden çözünerek bir çeşit mürekkep balığına dönüşür. Tanıtım videosu muhtemelen tüm şovun en unutulmaz bölümüydü.

 

6) God of War’un Etkileyici Bakımı

Sony’nin basın konferansı sırasında, yeni God of War’un genişletilmiş demosunun sonunda, Kratos’u saçı-sakalı ağarmış yeni bir başlangıç yaparken gördük. Gerçekten de, omuz üstü kamera persfektifinden, Kuzey mitolojisinden bir kesitle, Kratos ve oğlu arasında izlediğimiz şaşırtıcı hassas anlar, Sony’nin serisinin ortalığı kavuracağını gösteriyor.

5) Xbox One S Açığa Çıkarıldı

Varlığı tam olarak sır olmasa da, E3 2016 içindeki Xbox basın toplantısında daha ince ve sessiz yeni  Xbox One S resmi olarak açıklandı. Daha basit ve hızlı kontrolörüne ek olarak, %40 küçültülmiş sistemi 4K video oynatabiliyor böylece oyun yapımcılarının HDR ile oyunlarını görsel olarak geliştirebilmelerine olanak sağlıyor.

 

4) Skyrim Özel Sürümü Duyuruldu

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition Ekim ayında, önemli grafik geliştimeleri ile birlikte PS4, Xbox One ve PC platformları için hazır olacak. Ek olarak, PC oyuncularının yıllardır keyfini çıkardığı uzatılmış mod’a artık konsol kullanıcılarıda sahip olabilecek. Nihayet Macho Man Randy Savage benzeri bir ejderha ile sizde savaşabileceksiniz.

3) Bethesda, Elder Scrolls 6 Üzerinde Çalışıyor

Ama hepsi bu kadar değil. Bethesda Oyun Stüdyoları’nın patronu Todd Howard’a göre,  Elder Scrolls’un sonraki bölümü için çalışmalar devam ediyor. Kötü haber ise önlerinde hala çok uzun bir yol olması. Görünüşe göre Bethesda’nın öncelikle bitirmek istediği  2 önemli projesi var ve her ikiside Bethesda’nın şimdiye kadar yaptıklarından daha büyük.

2) PlayStation’ın Basın Konferansı

PlayStation’ın basın konferansı kısa bir konuşma içeriyordu, tuhaf sahne şakaları riskini devre dışı  bırakıp bunun yerine oyunlara ağırlık vermişlerdi. Yukarıda adı geçen God of War, Death Stranding, Spider-Man ve Crash Bandicoot gibi oyunların yanı sıra PlayStation VR için Batman ve Star Wars oyunlarını ve genişletilmiş Horizon: Zero Dawn ve Call of Duty: Infinite Warfare demolarını duyurdular. Son derece iyi yönetilmiş bir basın konferansıydı orada bir orkestra bile vardı.

1) Xbox One Project Scorpio Açığa Çıkarıldı

https://www.youtube.com/watch?v=OFLAtdhsf_4

E3 2016 içindeki yeni oyun duyurularında konsol oyunları kozu her zaman elinde bulunduruyor.  Microsoft bundan bahsetmemişti ama Xbox basın konferansında, Project Scorpio ile ilgili ipuçları ve gelecek nesil Xbox’ın 2017’nin sonlarında hazır olacağı mikrofondan duyuldu. Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer’ın iddiasına göre Scorpio, şimdiye dek yapılmış en güçlü konsol olacak. Görünüşe göre Scorpio, saniye başına 60 kare ile pürüzsüz şekilde 4K oyunu kolaylıkla kaldırabilecek . Ayrıca tüm Xbox One  cihazları ve oyunları için uyumlu olması yönünde hazırlanıyor, bu da Scorpio’yu mevcut Xbox One  kullanıcıları için cazip hale getiriyor.  PlayStation Neo ya da  Nintendo NX  böyle bir noktaya hiç değinmediler. Dolayısıyla Scorpio Projesi 2016 E3’ün en büyük haberi oldu.