DON’T STARVE: SHIPWRECKED Artık Steam’de Oynanabilir Durumda

SHIPWRECKED

Bir oyunun fazla detaylı bir DLC’ye sahip olması ve AAA oyunlarından daha zengin özellikli olması çok nadirdir ama Klei Entertainment’in Don’t Starve serisi tam anlamıyla zengin özellikli içeriğe sahip. Game Informer’ın haberine göre, son genişleme Shipwrecked temel oyun için,  erken erişimden çıktı ve resmi olarak yayınlandı. Shipwrecked DLC  4.99$’dan elde edilebilir ve temel Don’t Starve oyununu gerektiriyor.

Oyuncular, Wilson karakterine eve dönüş yolunda yardımcı olabilirler ya da kendi karakterlerini yaratıp maceraya atılabilirler. Bu defa oyuncular kendilerini bir adada sıkışmış olarak buluyorlar ve yeni canavarlar,engeller, tehditler ve mücadelelerle karşılaşıyorlar.Tüm bunlar videoda kısaca vurgulanıyor.

Diğer gezilerin aksine bu defa oyuncular bitki örtüsü çeşitliliğinden daha fazlasını keşfedecekler. Orijinal Don’t Starve’de basitçe kaynaklar toplanıyor ve gece boyunca hayatta kalmaya çalışılıyordu. Yeni genişlemede oyuncular ilerlemek ve hayatta kalmak için, sadece su yoluyla ulaşacakları çeşitli dağınık adalarda daha fazla kaynağa ihtiyaç duyacaklar.

Yüksek denizlerde seyahat etmek tehlikeli olacak.Deniz canavarları, köpek balıkları ve denizin derinlerindeki başka canlılara karşı mücadele etmek zorunda kalınacak. Bu da oyuncuların, araştırma yapmasını ve yeni silahlar ve daha büyük botlar yapmasını gerektirecek ve değişen mevsimlerde fırtınaya karşı koymak zorunda kalınacak.

DLC’yi oynamak için Don’t Starve oyununa sahip olmalısınız. Klei  orijinal oyunda %50 indirime gitti ve eğer DLC oynamak istiyorsanız ve  ana oyuna sahip değilseniz ikisine birden 7.49$’a sahip olabilirsiniz.

Bu arada Don’t Starve rehberimize göz attınız mı?