E3’ten”DEVIL MAY CRY 5″ Resmi Duyurusu ve Videosu

Devil May Cry serisindeki bir sonraki oyun olan Devil May Cry 5’inçıkacağına dair duyumları geçtiğimiz hafta  almaya başlamıştık.

Bugünkü Xbox E3 basın toplantısında, Capcom, yukarıda görebileceğiniz Devil May Cry 5 için fragmanı hazırladı. Oyun, Devil May Cry 4’ten Nero ve Dante’nin bir kez daha dönüşüyle devam ediyor. Ama bu sefer ilginç bir dokunuş mevcut. Nero’nun, şeytani düşmanlarla yollarını kesen ve kesişen ana oynanabilir karakter olduğu anlaşılıyor.

Oyunun ekibi bir kez daha E3 sunumunda ortaya çıkan  Hideaki Itsuno tarafından yönetilecek.

Fragman, kesinlikle Devil May Cry ekibinden beklediğimiz  sinematik stile sahip. Aynı zamanda hayranların seveceği bazı yeni şeyler de var. Hikayede dünyayı saran “boss” denen dev yaratıkları ( ateşli bir canavar da dahil) sıkça göreceğimiz fragmandan anlaşılıyor.

Savaş sahneleri da oldukça çok şık tasarlanmış. Nero’nun ikiz silahlarını ve diğer hamlelerini düşmanlarını alt etmek için kullanıyor. Dante’nin oyunda ne kadar bir ölçüde oynayacağı bilinmese de bir noktada tanıtılacağından emin olabiliriz ve belki de neler yaptığını görebiliriz.

Devil May Cry 5, şüphesiz Capcom’un önümüzdeki yıl çıkaracağı en büyük oyunlardan biri olacak. Oyun 2019’da Xbox One, Playstation 4 ve PC platformlarında olacak.