DESTINY 2 İçin İkinci DLC Bilgileri Ortaya Çıktı!

Bir haftadan kısa bir süre önce, satış listelerinde Destiny 2’nin ikinci ek paketinin olası adı ve yayınlanma tarihi ortaya çıktı. Söylentilere göre ikinci DLC’nin adı The Fallen Warmind olacak ve 8 Mayıs tarihinde piyasaya sürülecek. Bu listeye bakıldığında, yeni içeriğin yanı sıra yeni bir hikâyenin de bizleri beklediği görülüyor.

Bu bilgiler GameStop’un DLC sayfasından alınmış ekran görüntüleri ile elimize ulaşıyor. Burada Destiny’nin ikinci ek paketinin konusu yer almakta.

Guardian’nın ile yeni bir macera seni bekliyor. Yeni bir hikâye ve yan görevlerle birlikte bu sefer rotamız Mars! Rasputin gizemli bir şekilde ortadan kayboluyor ve Ana Bray Mars’ta karanlık bir ayaklanmanın uyarısı olarak The Last City’ye dönüyor.

Sizler de bu yeni ek pakette Rasputin’in kaybolmasının arkasındaki komployu keşfetmeye çalışırken yozlaşmış Warmind’ın yükselmesini önleyin ve Çöküş’ün ardındaki gerçeği ortaya çıkarın.

Birçok oyuncu Rasputin’in Destiny evrenine geri dönüşüne oldukça sevinecektir, zira ben oldukça hevesliyim. Çünkü Rise of Iron ek paketinden sonra bir daha göremedik. Bu arada bilmeyenler için Rasputin, insanlığı korumak için geliştirilen güneş sistemi boyunca hayatta kalan son Warmind, dev bir yapay zekâdır.

Gözümüze çarpan bir diğer detay ise Ana Bray.

Ana Bray oyunlarda daha önce bahsedilmişti ama hiçbir zaman kendisini görememiştik. Bu DLC ile onun gelmesini sabırsızlıkla bekleyen oyuncular olacak. Uzun bir refah ve yenilik döneminden sonra insanlığın düşüşü ile ilgili cevaplar vaat ediyor bu ek paket bizlere.

Aslında sorulması gereken bir soru var. Bu ek paket için geç kalınıp kalınmadığı… Destiny 2 hem eleştirel hem de ticari olarak güçlü bir başlangıç yapmış olsa da, oyun içeriğinin eksikliği ve kozmetik unsura daha fazla odaklanılması birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğrattı. Oyunun ilk DLC’si Curse of Osiris bu sorunları düzeltmek için çok az şey yaptı ve daha fazla oyuncuyu uzaklaştırdı.

destiny 2

Ama yine de Bungie’nin küçük adımlar da olsa bir şeyler yapmaya çalıştığı gözden kaçırılmamalı. Oyuncularını dinlediğini yavaş bir tempoda da olsa değişiklikler yapmaya çalıştığını görebiliyoruz bu ek pakette. Pek çok kişi ilk Destiny oyununun son halini alabilmesi için birçok DLC ile desteklendiğini hatırlayacaktır. Anlaşılan o ki Destiny 2’de de döngü tekrarlanacak.

The Fallen Warmind, Destiny 2 için bir dönüm noktası olacak gibi duruyor. Umarım oyuncular bu ek paket için biraz daha etrafta olabilir ve Bungie’nin bu işin altından çıkıp çıkamayacağını görebilirler.