DESTINY 2, FORSAKEN ile HIDDEN AMMO Mekaniğini Değiştirecek!

Destiny 2’nin önümüzdeki aylarda gelecek olan Forsaken ek paketi majör değişiklikler ile birlikte karşımıza çıkacak, bunun yanı sıra çoğu oyuncunun nefret ettiği mekaniğinin değişebilmesi söz konusu! Destiny 2’nin Hidden Ammo mekaniği birçok toplulukta evrensel olarak nefret ediliyor desek yeridir. Ancak Forsaken bu Eylül ayında geldiğinde bu mekanik değişecek.

FPS News ile yapılan bir röportajda, Forsaken proje lideri Scott Taylor, bu ek pakette Hidden Ammo mekaniğinin değişeceğini doğruladı! Bu gizli mekanik Destiny 2’nin yayınlanmasından beri birçok oyuncuyu sinir ettiğini düşünüyorum. Hatta bir oyuncu, oyunun içinde böyle bir mekaniğin olduğunu kanıtlamak için matematiksel veriler ortaya sundu. Ki bu verilere bakıldığında bunun gerçek olduğunu görebiliyoruz.

Değişikliğin ne olacağı hakkında herhangi bir fikrimiz yok ya da tamamen mi kaldırılır onu da bilemiyoruz ama Taylor, Bungie’nin yaz boyunca bu konu hakkında daha fazla şey söyleyeceğini dile getirdi.

Yapılacak olan değişiklik büyük ihtimale birkaç faktörün kombinasyonu şeklinde gerçekleşecek ve bu değişikliğin gelmesinin en büyük nedenlerinden biri yeni silah sistemi olduğunu düşünüyoruz. Yeni silah sisteminde, oyuncuların silah tiplerini hemen hemen her slotta kullanmalarına izin verilecek bu yüzden Hidden Ammo mekaniği bu sistemle örtüşemez. Şuanda oyuncuların kinetik bir silahı varsa, kinetik cephane enerji ve power cephanelerine nazaran daha az düşecektir. Ama sistem bu şekilde değişirse Hidden Ammo ortalığı karıştıracak gibi duruyor. O nedenle Bungie’nin bu mekanik hakkında bir şeyler yapması gerekiyor.

Röportajda ayrıca gelecek olan genişleme paketinde, önceki içerik paketlerine göre daha farklı bir ton işlenmesi ve E3 içerisinde gördüğümüz, bizi şok eden ölüm sahnesi hakkında açıklamalar da yapıldı. (Fragmanıı izlemeyenler için aşağıya bırakıyorum.) Taylor, takımın western temalı bir ek paket yapma arzusundan bahsetmesinin yanı sıra intikam duygusunun oyuncular için birincil motivasyon kaynağı olması gerektiğini vurguladı. Taylor aynı zamanda yeni PvPvE oyun modu olan Gambit’ten de bahsetti. Bu modda oyuncular son bossu öldürmek için birbirleriyle yarışacak!

 

Bu can sıkıcı mekaniğin Forsaken ile birlikte tekrar elden geçirileceğini ya da kaldırılabilecek olmasını duymak gerçekten çok güzel oldu. Oyunu severek oynayan fanları, Destiny 2’nin piyasaya sürüldüğü günden beri bu mekanikten oldukça çekmişti zira. Hidden Ammo’nun gittiğini görmek pek çok kişiyi mutlu edecektir artık!

Destiny 2: Forsaken PC, PS4 ve Xbox One için 4 Eylül 2018 tarihinde piyasaya sürülecek.

Trailer GIF