“DEAD OR ALIVE 6” Duyuruldu. Yeni Özellikler Etkileyici…

Uzun süredir devam eden dövüş oyun serisi Dead or Alive‘nin yenisi geliyor. Son oyunundan neredeyse yedi yıl sonra, Dead or Alive 6, PS4, Xbox One ve PC’den Steam’e 2019 yılında gelecek . Aşağıda fragmanı izleyebilirsiniz.

Yeni bir motor üzerinde çalışan Dead or Alive 6, dinamik yüz ifadeleri de dahil olmak üzere daha hassas ve gerçekçi görsel detaylar sunmakta. Karakterler, tekmelerken ve yumruklarken yüz buruşturuyor, terliyor ve bedenlerini örtüyorlar. Ayrıca hasar aldıklarında yaralar ortaya çıkıyor. Konsept görsel çalışmasında görülen Kasumi’nin yüzündeki yaralarla ve gözlerinde kararlı bir bakışla daha ciddi bir tavır sergiliyor. 4K grafikler ve büyük ölçüde geliştirilmiş bir aydınlatma sistemi de oyunun ekstraları.

Oyundan görseller aşağıda;

Dead or Alive 6

Görseller değişiyor gibi görünse de, Dead or Alive 6’nın oyun serisinin temel olayı üst düzey dövüş sanatları hareketlerini oyuna yansıtmaktır. Ancak, DOA6, yeni bir combo ve özel saldırı sistemi sunarak yeni başlayan oyuncular için de ilgi çekici olacak.

Dead or Alive 6’da “Fatal Rush ve Break Gauge”

Bu güçlü saldırılar, yeni oyuncuların çok fazla antrenman yapmaksızın dövüş oyunları heyecanını deneyimlemelerine izin vermek için basit komutlar kullanacak.

Kasumi, Hayate, Hayabusa, Helena, Jann Lee ve Zack oyuna geri dönen karakterler arasında. Yönetmen / Yapımcı Yohei Shimbori’nin dediğine göre  son karakter kadrosunda diğer tanıdık savaşçıların yanı sıra bazı yeni karakterler de yer alacak.