CYBERPUNK 2077 İçinde Oyuncu Ölmedikçe GAME OVER Ekranı Çıkmayacak!

The Witcher 3; Wild Hunt’ın büyük başarısına takiben, oyuncular CD Projekt RED’in bir sonraki ana oyunu olan Cyberpunk 2077 hakkında daha fazla bilgi bekliyorlar. Geçtiğimiz sene yayınlanan oynanış videosunun dışında diğer tüm detaylar; röportajlardan, sosyal medyadan ya da geliştiricilerin katıldığı etkinliklerden elde edilmekteydi. Yapılan en son açıklama da yine bu şekilde bizlere ulaştı diyebiliriz.

2018 içerisinde bundan bahsedilmişti gerçi, ama yapılan açıklamayla da bu onaylanmış oldu. Aslında, şu anki oyuncuların bildiklerine dayanarak, oyuncuların Cyberpunk 2077 deneyimleri sırasında oyunu çok fazla yeniden başlatmasına gerek olmayacağını anlayabiliyoruz.

Oyun ile ilgili son zamanlarda yayınlanan bir podcast’te Cyberpunk 2077’nin Görev Tasarımcısı Philipp Weber, oyuncuların Game Over ekranını görmesinin tek yolunun karakterlerinin ölmesi olduğunu doğruladı. Bu, Weber’in bir oyuncunun oyunda yapabileceği en saçma şeyle ilgili bir soruyu cevaplamasından sonra ortaya çıktı.

Örneğinde ise, oyuncunun görev için hedefini kovalamaktansa bir lokantaya gitmeye karar verip burger yemesiydi. En kötü durumda, hedef sonunda ölür, ancak oyuncuyu bir kontrol noktasında yeniden başlatmaya zorlamak yerine hikaye akmaya devam eder. Karmaşık sonuç sistemi devreye girer ve hikaye gelişir diye sözlerini tamamlıyor Philipp Weber.

Eğer oyuncular hata yapmaya ya da başarısız görevler yapmaya devam ederlerse hatta oyundaki hayatı kendileri için çok zor hale getirseler de, oyun asla çıkmaza girmiyor. Bu tasarım felsefesi, oyuncular için bazı benzersiz deneyimlere yol açabilir. Bu oyun tarzı, geliştiricinin sizi bir görevi zorla yaptırmaya çalışan ve çok sayıda karmaşık senaryo hikayesi özelliği içeren Red Dead Redemption 2 gibi diğer açık dünya oyunlarının antitezidir.

Cyberpunk 2077 henüz resmi bir sürüm tarihine sahip değil ancak PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da piyasaya sürülmesi bekleniyor!

giphy,