BlazBlue CentralFiction Videosuna Göre Nine Oynanabilir Karakter Oluyor

Arc System Works, 2D dövüş oyunu Blazblue CentralFiction‘ın tanıtım videosunu yayınlamaya başladı ve videoda Nine’ın oynanabilir karakter olduğu açığa çıktı. Nine, daha önce oyunun hikayesinde oynanamayan bir karakter olarak ortaya çıkmıştı. Oyunun Aralık ayı güncellemesinden sonra oynanabilir olacak Nine karakterini Ayumi Fujimura seslendirecek.

Nine, serideki Drive kabiliyeti olmayan ilk karakter olacak. Drive kabiliyeti yerine, A, B ve C butonları farklı elementlere denk gelecek ve dolduklarında her biri kullanılabilecek. Atak sırasında Drive butonunu kullanmak Nine’a, dolmuş olan elementi kullanma fırsatı tanıyacak, atak şekilleri ise elementlerin dolma seviyelerine göre değişecek.

Blazblue Centralfiction nine
Blazblue Centralfiction nine

Onaylanmış olan oynanabilir karakterler, Ragna, Jin, Noel, Rachel, Hazama, Izayoi, Azrael, Amane, μ -No.12-, Litchi, Taokaka, Bang, Arakune, ν -No.13-, Tsubaki, Makoto, Λ -No.11-, Carl, Relius, Platinum, Valkenhayn, Tager, Kokonoe, Hakumen, Bullet, Terumi, Celica, ve Kagura olarak açıklandı. Yeni oynanabilir karakterler ise Hibiki and Naoto’yu da içerecek.

Arc System Works orijinal oyun BlazBlue Chrono Phantasma’yı Japonya’da 2012 yılında çıkardı, ardından oyunu PS3 için 2013 yılında, PS Vita için ise 2014 yılında çıkardı. Şirket, arcade versiyonun yeni oyuncularla geliştirilmiş versiyonu olan BlazBlue Chrono Phantasma Ver 2.0’yi de Japonya’da geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürdü.