BLADE & SOUL’un Dramatik Başlangıcı

Kore’nin oldukça popüler olan fantastik MMO oyunu Blade & Soul , nihayet Kuzey Amerika ve Avrupa’da yayınlandı.

Oyun yarattığınız karakterin okyanustan bir balıkçı tarafından çıkarılmasıyla başlıyor. Son on yılda sinematik yöntemlerin kullanılmasını herkes çok sevmişe benziyor,hikaye de bundan sonra sinematik şekilde karakterin oraya nasıl geldiğini anlamak için bir gün öncesine dönüyor.

av

Balıkçı, karakteri uyandırmaya uğraşadursun, karakter de bir gün öncesinde neşeli arkadaşı tarafından eğitim için uyandırılmaya çalışılıyor.

Ardından Hongmoon Clan’ın savaş sanatlarından ustalar ve öğrencilerle tanışıyoruz. Büyük bir gün yaşanacağı hakkında gelecek vaad eden bir karaktere sahipsiniz ve hayatınız boyunca en iyi arkadaşlarınız olacak Jinyung ve Gilhong ile tanışıyorsunuz.

Eğiticiniz Yungmuk

Yungmuk

Kardeş Yusung’un tanıtımı geçerken tam olarak belirtilmese de onun bir şeytan olduğuna dikkat çekiliyor.

Şanslısınız ki karakter hemen yüzme yeteneği kazanıyor ki oyunun en iyi yanlarından birisi. Burada sürekli yüzeceksiniz.

sada

Sonunda Hongmoon Clanı’nın lideri yaşlı Master Hong ile tanışıyoruz, oyun karakterleri olduğumuz için öğrenci olarak bize sürekli destek veriyor.

master hong dog

Master Hong’un köpeği ile de tanışıyoruz, kendi evcil hayvanınızmış gibi yakınlık gösteriyor.

master hongs dog

Tüm bunlardan sonra kısa bir eğitimle oyunun kombo merkezli dövüş  sistemi, hareketler ve nişan alma gibi gerekli bilgiler veriliyor.

sea

Daha sonra ise üçlü kötü karakter takımı adaya gelerek herkesi öldürüyor.

blade and soul bad guys

Sonunda sadece oyun karakteri ve Master Hong hayatta kalıyor. Kötü karakterlerin gelme amacı Master Hong’un sahip olduğu mistik kılıca sahip olmak ve Hain Mc Traitorson, gücünün özünü çekmek için hocasını yavaş yavaş zehirliyor.

master

Master Hong sizin hayatınız için kendi hayatını feda ediyor. Cesedi kaybolurken siz de suyun içindeki boğulduğunuz kaleye düşüyorsunuz.

blade and soul sea

Sonuçta suda boğulmaktan kurtuluyorsunuz ve gözünüzü açtığınızda kendinizi çapulcularla kuşatılmış bir köyde buluyorsunuz. Bu çapulcular sadece bir dizi görev yaparak alt edilebiliniyor.