ANTHEM İçin Oyuncu Seçimlerini Anlatan YENİ FRAGMAN

PAX West sırasında, BioWare birçok oyuncunun heyecan ile beklediği Anthem’in içerisinde mevcut olacak farklı öykü unsurlarına odaklanan yeni bir fragman yayınladı. Oyun yapımcıları, Anthem’in öyküsü hakkında daha fazla konuşmaya söz vermişti ve bu fragman hem oyuncunun bireysel yolculuğuna hem de daha büyük bir dünyanın nasıl evrimleşeceğine dair iyi bir genel bakış sunmakta.

Yeni Anthem fragmanının konusu, “Our World, My Story”dir (Bizim Dünyamız, Benim Hikâyem), bu da oyuncuların herkese ait ortak bir dünyayla etkileşime gireceğini ifade etmektedir. Muhtemelen bu, Anthem’in görevlerine atıfta bulunmak için yapılmış olabilir. Oyuncular bu görevleri ister tek başına isterse de arkadaşlarıyla birlikte (co-op) deneyimleyebilecekler.

Benim Hikâyem” kısmı, oyuncular Fort Tarsis’e döndüğünde devreye girer. Bu hareketli şehir kasabasında, oyuncular karakterlerin davranışlarını etkileyen ve Fort Tarsis’te yaşayanların onlara olan yaklaşımlarını değiştiren seçimler yapabilecek. Bu, oyunculara Anthem’in hikâyesi üzerinde etkili olma şansını verecek ve herkesin deneyimi farklı olacak.

Görevlerin, Anthem’in dünyasını nasıl etkileyeceğini ve oyuncu seçiminin Fort Tarsis’i nasıl etkileyeceğini gösteren fragman ayrıca birçok yeni düşman, savaş sahneleri ve ortamı da görmemize olanak veriyor. Şimdiye kadar, BioWare ve Electronic Arts’ın gösterdiği birçok şey yemyeşil, bitkilerin her yeri sardığı yerlerdi ancak bu fragmanda neredeyse tapınağa benzer dizaynlara sahip antik ortamları gördük.

ANTHEM

Anthem’in yeni fragmanı bize Freelancerların yolundaki düşmanlara biraz daha yakından bakmamızı sağlıyor. Oyuncular Anthem’de çok fazla çatışmaya girecekler anlaşılan.

Fragman, sindirilecek çok şey içeriyor. Ama umarım ki BioWare gelecekte hikâyeyle ilgili daha fazla şey açıklayacaktır. Şu andan itibaren, stüdyo genel olarak çok fazla spesifik örnek vermeden bazı şeyleri açıklamaya çalışıyor ve Anthem için bizleri daha da heyecanlandırıyor!

Anthem PC, PS4 ve Xbox One için 22 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürülecek.