3 Yeni Yu-Gi-Oh! Oyunu Dünya Çapında Piyasaya Sürülecek

Yu-Gi-Oh! Oyunu

Konami Digital Entertainment B.V., 3 oyunu dünya çapında piyasaya süreceklerini açıkladı. Konami  ilk oyunu Yu-Gi-Oh! Duel Links‘i bu baharda, iOS ve Android için çıkaracak. Nintendo 3DS için çalışması devam eden Yu-Gi-Oh!’un yaz aylarında çıkması, PC ve konsollar için çalışması devam eden Yu-Gi-Oh! Online Game’in de 2016’nın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi planlanıyor. Yine 2016’nın sonlarına doğru, konsol oyunu  Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist ve mobil oyun Yu-Gi-Oh! Duel Generation için de önemli güncellemeler yapılması planlanıyor.

Konami,  kart düello simülasyon oyunu Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist’i 30 Temmuz’da Xbox One için, 31 Temmuz’da da PlayStation 4 için çıkarmıştı. Bu konsollar için ilk Yu-Gi-Oh! oyunu,19.99$’dan satışa sunuldu.

Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions filmi ise 23 Nisan’da Japonya’da gösterime girecek. 2016 yılının sonlarına doğru ise diğer bölgelerde gösterimde olacak. Film, Toei filmleri arasında, en çok ön satışı yapılan biletlere sahip film oldu.

Kazuki Takahashi‘nin 1996-2004 yılları arasında dünya çapında yayınlanan orijinal mangası, yolculuğuna kart oyunları,animeler,oyuncaklar ve yeni manga serileriyle devam etti. Son anime olan Yu-Gi-Oh! Arc-V, 2014 yılında Japonya’da gösterime girdi. Konami’nin medya distribütörü olan 4K Media, 24 Temmuz’da Kanada’da İngilizce dublajlı prömiyer yaparak animeyi dünya çapında yayınlamaya başladı. Takahashi, Temmuz ayında San Diego’daki Comic-Con International’a katıldı.