Overwatch’a Yeni Karakter mi Geliyor?

Blizzard Entertainment, daha önce görülmemiş bir karakterle “röportaj” yaparak Overwatch için yeni bir karakter ortaya koyuyor: 11 yaşında, Numbani yerlisi, robotik ve yapay istihbarat profesörü Efi Oladele.

Efi ile yapılan röportaj, Atlas Haber uyarınca Overwatch web sitesinde yayınlandı. Sombra ve Soldier: 76 gibi oyunun diğer karakterlerinin detayları de aynı şekilde yayımlanmıştı.

11 yaşındaki birinin oyunun bir sonraki kahramanı olacağı pek olası görünmese de Efi’nin bir şeyler inşa etme konusundaki uzmanlığı ileride Overwatch‘a kimin (veya neyin) geleceğine işaret ediyor olabilir. İşte röportajın bir kısmı:

Robotlara ve yapay zekaya olan ilgin nasıl başladı?

Ben hep ilgileniyordum. Annem ve babam bana ilk robot takımını aldıktan sonra, küçük droneları bir araya toplamaya takıntılı bir hale geldim. Kendimi geliştirdiğimde işlerimi yapacak ve ev çevresinde yardım edebilecek robotlar yapmaya çalıştım. Ailem bunun hile yapmak olduğunu düşünüyor… Bu adil değil! (Gülüyor)

Hayatımızı daha iyi hale getiren şeyler yaratmak istiyorum. Ve bir gün, hayalim yeni OR15’ler gibi bizi güvende tutan bir şeyler inşa etmek! Bence bu harika olurdu.

Röportajda, Efi gizli bir projede çalışmak için bir hibe fonları kullanmayı planladığını belirtiyor. Hayranlara göre Efi savaş alanının kendisinde olmayacak, ancak robotlar veya uçaklarla güvenli bir mesafede savaşacak.

Overwatch oyun müdürü Jeff Kaplan geçtiğimiz sene, geliştirme ekibinin prototip aşamasında en az bir yeni kahraman üzerinde çalıştığını söylemişti. Kaplan‘ın sonraki açıklamalarında, çok sayıda yeni kahramanın olduğunu, ancak hepsi gün yüzüne çıkmayacağını çğrenmiştik. Geçtiğimiz hafta, Kaplan, oyunun forumlarında Overwatch’ın 24. kahramanının “düşündüğümüz kişi” olmadığını söyleyerek Doomfist‘in oyuna oynanabilir bir karakter olarak geleceğini düşünen hayranları hayal kırıklığına uğratmıştı.