LIFE IS STRANGE 2 Duyuruldu – Resmi Açıklama Dontnod Tarafından Yapıldı

Geliştirici Dontnod firması bugün yeni bir Life Is Strange oyununun resmi olarak geliştirildiğini duyurdu. Square Enix’in resmi web sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, Life Is Strange 2 hakkındaki çalışma Ocak 2016’da Sezon 1 yayınlandıktan kısa bir süre sonra başladı. Yeni oyunun ilk olaylardan sonra gelip gelmeyeceği ya da aynı karakter atlamasını takip edip etmeyeceğine dair bir haber yok. Dontnod, oyunun bu yılki E3’te gösterilmeyeceğini de doğruladı.

Duyuruya ek olarak, Dontnod, Life Is Strange’in 3 milyon satış rakamını geçtiğini belirtti. Bu rakam, serinin ilk bölümünü bedava indirenleri içermemekte. Yani birbirinden bağımsız 3 milyon oyuncu Life is Strange oyununu satın aldı.

Geçtiğimiz yıl, Square Enix, Legendary Entertainment ile dijital akış hizmetleri için canlı bir hareket olan Life Is Strange dizisini geliştireceğini duyurmuştu. Bu dizi hakkında ayrıntılı bilgi henüz bulunmamakta.

Dontnod Entertainment ismini taşıyan geliştirici ekip, şu sıralar Vampyr isimli bir rol yapma oyunu üzerinde de çalışmakta ve bu oyunun PC, PlayStation 4 ve XboxOne için çıkacağı söylenmekte. Vampyr isimli oyunun çıkış tarihi 2017 senesinin son ayları. Buna göre Life is Strange 2, en erken 2018 içinde piyasaya sürülecektir.