Hyperkin’in Smartboy’u Telefonlarınızı Gameboy’a Dönüştürecek

Hyperkin SmartBoy hayata 1 Nisan şakası olarak başlamış olabilir, ancak bu yıl gerçek oldu. ABD ve Güney Kore’de satışı başlayacak olan Hyperkin, kısa süre önce piyasaya sürülen Galaxy S8 gibi bir USB-Type C bağlantısı bulunan Samsung telefonlarıyla çalışacak şekilde tasarlandı. Yani bunu kullanmak için yeni çıkan telefonlardan birine ihtiyacınız olacak.
Ürünün bu yılın sonunda 50 $ fiyat etiketi ile gelecek olduğunu açıklandığını da belirtelim. Cihazı kullanmak herhangi bir ek güç gerektirmiyor.

 


Geçen yıl, Hyperkin, geliştiricilere Pokémon GO’nun popülerliğini kullanmak için bir tanıtım videosu yayınlamadan önce cihazın piyasaya sürülmesine yardımcı olmaya çağırdı.

Resmi basın bülteninden;

Los Angeles’tan bir video oyun donanım geliştirme şirketi olan Hyperkin, SmartBoy’u Samsung Mobil Aksesuar Ortaklığı Programı (SMAPP) aracılığıyla ABD ve Kore pazarına sunacağını açıkladı. Başlangıçta 2016 sonlarında bir geliştirme kiti olan SmartBoy, Samsung Galaxy S8 gibi Android akıllı telefonlara bağlanarak akıllı telefonunuzu elde taşınır bir oyun cihazına dönüştürdü.