Final Fantasy XIV Oyuncuları Oyun İçinde Tiyatro Yarışmasına Katılacak

Final Fantasy serisinin 14. oyunu Final Fantasy XIV : A Realm Reborn, çıktığı günden beri ilgi çekiyor ve de birbirinden farklı etkinliklere imza atmaya devam etmekte. Her yeni güncellemede farklı görevleri ve karakterleri ile ön plana çıkan oyunda bu kez çok güzel bir yarışma düzenleniyor.

Güncellemelerle farklı görev ve karakterleri ön plana getiren oyunda bu keez belki de online oyun tarihinde bir ilk olan tiyatro yarışması düzenlenilmesine karar verild.

Oyun içerisinde sürekli olarak tiyatro düzenleyen ve her defasında bunu farklı şekilde yapan ekip A Stage Reborn(isim de uyumlu) Youtube üzerinde de bu çalışmalarını yayınlamakta. Kendileri kendi aralarında yapmaktan sıkılmış ki, bu kez FFXIV oyuncularının da katılacağı şekilde bir etkinlik düzenliyorlar.

“A Stage Born nedir?” konu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Me-te-or isimli etkinlikte A Stage Reborn ekibi oyuncular tarafından belirlenmiş olan zaman aralıklarında canlı yayınlar düzenleyip oyunun tüm sunucularında gezip sergilenen oyunları canlı şekilde insanlara gösterecek. Kazananların da bu formata göre seçilmesi düşünülmekte. Oyunda bu yarışmayı kazanan kişilere de prepaid kart hediye edilecek.

Oyun emoji ve sosyal hareketler konusunda ileri seviyede bir içeriğe sahip, bu nedenle de tiyatro oynamak için de ideal hale gelmiş bir oyun aslında. Oyunun forum sitesinde yarışma kuralları ve gereklilikleri de yer alıyor.