Dünden Bugüne En Karizmatik 10 Oyun Karakteri


Bir başka “Dünden Bugüne” listesi ile karşınızdayız bugün en karizmatik 10 oyun ana karakterini sizler için listeledik. Diğer Dünden Bugüne oyun listelerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Agent 47 – Hitman

Hitman Wallpaper

Hitman serisinin profesyonel katili Agent 47 siyah takım elbisesi kırmızı kravatı ile listemizde 10. sırada yer alıyor.

 

Gordon Freeman – Half-Life Serisi

54085-1920x1080-imghalf-life-24

Aslen bir bilim adamı olan Gordon Freeman sessiz karakteri, cesur kişiliği ve gözlükleri ile oldukça olgun bir imaj çiziyor.

Lara Croft – Tomb Raider Serisi

photos-of-lara-croft-from-tomb-raider-4

Listede ki tek bayan karakter olan Lara Croft oyun dünyasının en bilinen karakterlerinden biri. Film versiyonun da Angelina Jolie oynayacak kadar hoş bir bayan Lara Croft.

Master Chief – Halo Serisi

6993439-master-chief-wallpaper-21985

Kendisi hakkında çok bir bilgimiz olmasa da oldukça iyi kalpli, cesur ve de fedakar olduğunu bildiğimiz, kendisi ile oynarken bir yakınlık kurduğumuz Master Chief Halo’nun son oyununda az yer alması ile hayranlarını oldukça kızdırmıştı.

Link – Legend of Zelda Serisi

link-twilight-princess-the-legend-of-zelda-wallpaper-317906-xkfxf5-clipart

Bir prenses uğruna savaşmadığı kişiler, uğraşmadığı yaratıklar kalmayan Link, yeşil kıyafeti ve kukuletası ile listemizde yer almayı hak etti.

Prince – Prince of Persia Serisi

Pers krallığının isimsiz prensi liste de 5. sırada. Eğlenceli karakteri, yakışıklı hali ile kızların gözdesi olan prensimiz de olmazsa olmazlardandı.

Kratos – God of War Serisi

kratos-gow3-desktop

Listenin en sert karakterine geldik. Kratos’u ailesinin intikamı için tanrılara meydan okumuş acımasız biri olarak tanısakta hak vermiştik. Devam oyunlarında zaman zaman işin boyutunu iyice abartan adam gibi tanrı Kratos 4 numara da. Ayrıca E3 fuarında yeni God of War oyunun duyurulduğunu belirtelim.

Nathan Drake – Uncharted Serisi

oyun

Ülkemizde en sevilen oyunların başında gelen Uncharted serisinin ana karakteri olan hazine avcısı Nathan Drake macera tutkusu, komik ve de eğlenceli yapısını karizmatik görünüşü ile birleştirince oldukça karizmatik bir hale geliyor doğal olarak. Yer yer İstanbul’da, yer yer arap çöllerinde ve de son olarak karayipler de karşımıza çıkan Nathan ilk 3’e girmeyi başarıyor.

Geralt – Witcher Serisi

397438-blackangel

Witcher serisinin yakışıklı, karizmatik ve de son derece çapkın yaratık avcısı Geralt of Rivia. Bazen haksızlık gördüğü zaman kızabilen, bazen sadece altını umursayan, kazanova bir karakter Geralt. Triss, Yennefer ve diğerleri ile oldukça sıcak ilişkiler içinde olan ama manevi kızı Ciri için tüm dünyayı dolaşan ve Wild Hunt’a kafa tutan efsungerimizi 2. sıraya koyuyoruz.

Dante – Devil May Cry Serisi

dante_sparda_by_dampir07-d6ufrno

Ve geldik 1 numaraya… İlk kez Devil May Cry 3 ile tanıştığım Dante, sarkastik, umursamaz, korkusuz tavrı ile birinci sırayı hakediyor. Değer verdiği tek şey pizza olan Dante, manga ve animesi ile de oldukça geniş bir medya barındıyor kendi içerisinde. Sparda’nın oğlu yarı şeytan Dante, kardeşi Vergil’in tam tersi ciddiyetten son derece uzak beyaz saçları kırmızı uzun ceketi ile aklımızda yer ediniyor.