Dünden Bugüne En İyi 10 Dövüş Oyunu

Bugünkü “Dünden Bugüne” listemizde en başarılı bulduğumuz 10 adet dövüş oyunu listeledik. Mümkün olduğunca iz bırakmış oyunları almaya çalıştığımız listemizi umarız beğenirsiniz. Diğer Dünden Bugüne buraya oyun listeleri için tıklayabilirsiniz. UFC, Fight Night gibi profesyonel olarak yapılan dövüşleri listeye almadık. Sizde listede keşke olsa dediğiniz oyunları ya da sitemizde görmek istediğiniz oyun listelerini yorum olarak yazarsanız seviniriz.

Kensei: Sacred Fist (PSX)

Muhtemelen listenin en az bilinen dövüş oyunu olan Kensei: Sacred Fist, elime şans eseri bir arkadaştan geçen ’98 yapımı bir dövüş oyunu. Her karakterin kendine has bir dövüş stili mevcut. Karate, Muay Thai, Drunken Fist gibi. Kensei, oldukça farklı dövüş stilleri ile listemizde yer alıyor.

 

Bloody Roar II (PSX)

dövüş oyunu

Listedeki favorim sanırım bu oyun. Her karakterin kurt, leopar, aslan, kaplan ve tavşan gibi karakterlere bürünebildiği muazzam bir oyun. Mangası da bulunan serinin devam oyunları da kısmen başarılı olsalarda Bloody Roar II kadar ses getiremediler.

 

Marvel vs Capcom 2: New Age of Heroes (PS 2, XBox)

Marvel çizgi roman dünyasının bir çok karakterinin, Capcom’un oyun karakterlerine karşı karakterleri ile karşı karşıya geldiği efsane bir oyun. Magneto ile Ryu’nun, Mega Man ile Iron Man’in karşı karşıya dövüşebileceği bir platform bir çoğumuzun hayali olsa gerek.

 

Injustice: Gods Among Us (PC, PS 3, PS 4, XBox One, XBox 360, PS Vita Wii U, iOs, Android)

Dc evrenin karanlık dünyasına hoş geldiniz. Green Lantern’den Superman’a, Joker’den Aquaman’e kadar çokça karaktere yer veren Injustice: Gods Among Us ile Dc aşkınızı depreştirebilir ve görsel bir şölen yaşayabilirsiniz.

Samurai Shodown II (Neo-Geo)

Bir Neo-Geo efsanesi Samurai Shodown II. Efsanevi karakterlerin, yer aldığı ’94 yapımı bu arcade oyunu serisinin en iyi oyunu olmakla kalmıyor, tüm oyun evrenin en iyilerinden biri olmayı başarıyor.

The King Of Fighters ’98 (Neo-Geo)

SNK’nin efsane serisi The King of Fighters’ı listede görmek hiç şaşırtıcı olmasa gerek. Oyununda çok sonra filmi de çıkan, ve hikaye olarak bir Japon mitini temel alan oyunun Iori, Kyo gibi bir çok efsane karakteri var.

Mortal Kombat: Komplete Edition (PC, PS 3, XBox 360)

Oyun dünyasının en vahşi oyunu olan Mortal Kombat: Komplete Edition, iki evren arasında ki savaşa odaklanıyor. Dünyayı korumak için ölümcül dövüş adındaki turnuvaya katılan insanlar ve insanların dünyasını ele geçirmeyi arzulayan Shao Kahn ve dövüşçüleri ile destansı bir oyun.

 

The King Of Fighters XIII: Steam Edition (PC, PS 3, XBox 360)

Çokça beklenen bir devam oyunuydu The King Of Fighters XIII. PC içinde çıkış yaparak gönüllerde taht kurup, eski ve yeni arcade stili bir araya getirerek beklentilerin bu denli yüksek olmasına karşın oyuncuları tatmin edebilmişti.

 

Tekken 3 (PSX)

Tekken serisinin en iyi oyunu Tekken 3 listemizde 3. sırada yer alıyor. Playstation’da ve bazende atari salonlarında en çok zamanımı alan dövüş oyunu olan Tekken 3, başarılı ve oynanışının yanı sıra her birimizin en azından bir tane favorisi olmayı başaran karakterlere sahip. Şahsen benim ki Hwoarang’tı.

 

Super Street Fighter IV (PS 3, XBox 360, PC)

Ve geldik 1 numaraya… İçinde bir Türk karakter de bulunan Super Street Fighter IV eski ve yeni bir çok karakteri harmanlayıp kendine has keskin çizgisel grafikler ile buluşturan SSF IV listemizde bir numaraya yerleşiyor. Ayrıca Ultra Street Fighter IV adı ile de daha sonra PC platformuna da geldi.