Crytek Black Sea Studios’u Sega’ya Sattı! Artık Adı Creative Assembly Sofia

crytek black sea

Crytek tarafından yapılan açıklamaya göre, Sega Europe ve Creative Assembly, Crytek’in Bulgaristan merkezli Black Sea Studios’u satın aldı. Daha önceleri Crytek Black Sea olarak bilinen stüdyo şimdi Creative Assembly Sofia olarak çalışacak.

Crytek, Aralık ayında yaptığı açıklamada, Bulgaristan’daki ofisleri de dahil olmak üzere beş stüdyosun kapanacağını ve yalnızca Almanya ve Ukrayna’daki stüdyoların çalışacağını duyurmuştu. Bu duyuru, Crytek çalışanlarına para yatırılmadığı yönündeki haberlerin hemen ardından gelmişti.

Crytek’in genel müdürü Avni Yerli, bir haber bülteninde “Son haftalarda Crytek Black Sea’deki yetenekli personelin iyi durumda olacağından emin olmak için Creative Assembly ve Sofya ekibi ile yakın bir çalışma içindeydik.” dedi. “SEGA’nın Crytek Black Sea’nin satın alınmasının Crytek’ten Creative Assembly’e geçişi ile birlikte tamamlandığını duyurmaktan memnunuz. Bu değişiklik, temel yeterliklerimize odaklanmak ve Crytek’in sağlıklı ve sürdürülebilir bir iş ortamına sahip olmasını sağlamak için attığımız temel adımların bir parçasıdır. Sofya ekibine tutkuları ve özverileri için teşekkür etmek istiyoruz ve onları Creative Assembly’nin bir parçası olarak görmeyi dört gözle bekliyoruz “dedi.

60 kişiye istihdam sağlayan Creative Assembly Sofia, yeni sahipleri altında ne üzerinde çalışacağını henüz duyurmadı. Crytek Black Sea olarak, ekip Arena of Fate’de çalışmaktaydı.