Biraz Dark Souls’u, Biraz Nier’i Andıran ‘Code Vein’ Oyunu için Fragman Geldi

Geçtiğimiz ay Bandai Namco, aksiyon ve rol yapma oyunu Code Vein‘i duyurmuştu. Şimdi de oyunun ilk oynanış fragmanı geldi. Dinamik dönüşümleri içeren oyun, Souls serisini andırmakta.   Çünkü Dark Souls serisinde de böyle korkutucu canavar ile savaşmaktaydık. Bu kez bunu Code Vein’de yapacağız.

 

2018’de ev konsollarına gelecek olan oyunda, kıyamet sonrası dünyayı dolaşarak, kana susamış korkunç canavarları arayıp onlarla  savaşırken, yanımıza savaşmak için çeşitli NPC karakterleri de alabileceğiz.

Yönettiğimiz ve oldukça havalı görünen bir karakterin elinde bir kılıç görmekteyiz. Ayrıca savaş esnasında ağzını ve burnunu kapatan bir maskenin oluşması da, değişik bir detay olmuş. Savaşan boss’ların görüntüleri de anime/manga meraklılarını cezbedecektir. Sonuçta bu JRPG, God Eater’ın yapımcıları tarafından yapılmış . Oyuna illa ki önceki işlerine benzer özellikler getirmişlerdir diye düşünüyoruz.

Biraz Dark Souls, Biraz NieR:Automata dokunuşlarını hissettiğimiz oyun ‘Code Vein’ özellikle Nier oyununu sevenleri cezbedecek gibi. Sizin görüşleriniz neler?