Analistler Playstation 5 Önümüzdeki Yıl Piyasaya Çıkabilir Diyor

Sony firmasının 22 yılı aşkın süredir marka haline getirdiği Playstation, 5. jenerasyonu ile karşımıza çıkacak. Tabi oyun severler de merakla bu konsolu beklemekteler.  Playstation 5 için beklenen tarih için 2019-2020 olsa da, analistik şirketleri bunun doğruluğu konusunda şüpheli yaklaşıyor. Sony, 2018 başında yeni konsolunu resmi olarak duyurup tanıtacak ve sene sona ermeden de piyasaya sürecek.

Analistlere göre bu konsolun beklenenden erken çıkmasının sebebi en yakın rakibi olan Microsoft’ın oyun konsolu Project Scorpio karşısında geride kalmaması. Hatta öyle ki, yeni mühendislerin tamamını PS 5 ekibine yönlendirecek ve Microsoft’un konsolundan daha güçlü bir konsol üretmek için çalışacak. Fiyat olarak da Project Scorpio’ya göre daha uygun bir fiyatla piyasaya sürmeyi düşünüyorlar. Playstation 4 Pro akabininde PS 5 konsolunun gelmesi,  oyuncuları rahatsız edebilir. Firmanın zamanlama olarak birbirine  yakın süreli olarak yeni konsollar üretmesi onlar için iyi mi yoksa kötü olur bilemiyoruz.

Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Playstation 4 sahibi iseniz, Playstation 5’in bu kadar çabuk gelmesi sizi rahatsız eder mi?