2017’de Mutlaka Oynamanız Gereken 8 Indie Oyun

Küçük olsalar da, Indie oyunlar genellikle çok büyük fikirler içeriyor; daha da iyisi, yeni deneyimler. Bu yeni deneyimler bazen yeni savaş sistemleri ya da yenilikçi hikaye anlatımı şeklinde ortaya çıkıyor. Diğer yandan eğlenceli grafikler ve modern, hızlı tempolu oyun kombinasyonu. Ya da belki de çeşitli karakterler ya da zorluk ayarları bizi ayakta tutuyor.

Bağımsız geliştiriciler, risk almaktan ve ücra yollarda dolaşmaktan korkmayan oyunlar oluşturuyor. Stardew Valley, Hyper Light Drifter, Darkest Dungeon, Gungeon Girin, No Man’s Sky ve Firewatch gibi adını sıkça duyduğumuz Indie yapımlar oyunculara yeni şeyler sunuyorlar.

Lafı daha fazla uzatmadan, karşınızda 2017’de mutlaka oynamanız gereken 8 Indie oyun:

AER

2017 | Forgotten Key | XBO, PS4, PC

AER, özel gölge grafikleri ve muhteşem ortamları olan araştırmaya dayalı bir macera oyunu. Oyuncular, ziyaret ettiği adaların çeşitli sırlarını keşfederken, kuşa dönüşebilen bir kızı kontrol eder. Keşfetmek AER‘in çoğunu oluşturuyor ve oyuncular, dünyanın gizemlerinden daha fazlasını keşfederken hikaye gözler önüne seriliyor.
Below

2017 | Capybara Games | XBO, PC

Below, bir adanın rastgele oluşturulmuş ortamlarının derinliklerini ve başarısızlığı cezalandıran, sabrı ödüllendiren “acımasız ama adil” bir savaşı keşfetmeyi içeren, yukarıdan aşağıya bir macera oyunudur. Dark Souls gibi aksiyon oyunlarının zorluğundan esinlenen Indielerden birisi olan Below, en rahat oyuncuların bile dikkatini çekecek bir minimalist sanat stili içeriyor.
DESYNC

28 Şubat | The Foregone Syndicate | PC

Sıradan karanlık, kan dolu koridorlardan biraz farklı olmaktan korkmayan bir FPS oyun açlığı çekiyorsanız, DESYNC‘in diğerlerinden farklı olduğunu duymak sizi mutlu edecektir. DESYNC, saldırı kombinasyonlarını yaratıcı bir şekilde kullanan ve silah çeşitliliği ile çok yönlü olan oyuncuları ödüllendiren yoğun bir FPS oyunu sunmaktadır.
Hellblade: Senua’s Sacrifice

2017 | Ninja Theory | PS4, PC

Heavenly Sword‘u yaratan ve Devil May Cry’ın hayata geçmesinde yardımcı olan ekip tarafından geliştirilen Hellblade: Senua’s Sacrifice, “AAA’den bağımsız bir üretim” olarak etiketlendi. Bu aslında bu küçük takımın dengesiz aksiyon oyunu ile büyük şeyler yapmayı umduğunu ima ediyor.

Hack and Slash türünde olup büyüleyici bir konsepti olan oyun, muhteşem grafiklerle ve kendini tehlikeli halüsinasyonlar şeklinde dışa vuran zihinsel hastalıklarla mücadele eden bir Kelt kahramana sahip.

Paradise Never

2017 | Kitty Lambda Games | PC

Paradise Never, devrim içerisinde olan kurgusal bir krallıkta bir tür zaman döngüsünde ayarlanmış bir Action-RPG’dir. Her öldüğünde, devrimin ilk gününe geri döndüğünüz oyun, farklı seçimler yapmanıza ve farklı NPC’ler ile arkadaş olmanıza izin vermekte. Karar verme bu oyunun büyük bir parçasıdır. Doğal olarak, başarılı bir şekilde ilerlemek için şiddet içeren ve şiddet içermeyen seçeneklerin doğru karışımını bulmak zorundasınız.

Perception

Çıkış tarihi belirsiz | The Deep End Games | XBO, PS4, PC

BioShock, BioShock Infinite ve Dead Space gibi oyunlarda emeği geçen bir ekip tarafından geliştirilmekte olan Perception, ekolokasyon özelliğini kullanarak dünyaya bakan ana karaktere sahip, first-person bir korku oyunudur. Gördüğünüz her şey aslında duyduklarınızla yaratılmıştır. Ortaya çıkan görsel stil oldukça şaşırtıcı ve heyecan verici bir hikaye için mükemmel bir ortam oluşturmakta.

Pyre

2017 | Supergiant Games | PS4, PC

Supergiant Games‘in diğer iki indie oyunu Bastion ve Transistor‘ı oynamadıysanız öncelikle onları oynayın. Sonrasında Pyre için bizim kadar heyecanlı olabilirsin. 🙂 Pyre, diğer oyunlarla aynı asi sanat stiline sahip, fakat parti tabanlı bir RPG. Oyun ayrıca renkli bir karakter dökümüne sahip.

Ruiner

2017 | Reikon Games | PC

Ruiner, 2091 yılında kurulmuş karanlık, kanlı bir action shooter oyun. Cyberpunk bir animasyona dayanan Ruiner, acımasız bir aksiyon ve hikaye odaklı bir deneyim arasında ilginç bir denge oluşturmaya çalışmaktadır.