Druckmann, Uncharted ve Last Of Us Filmleri Hakkında Konuştu

Naughty Dog’un  planlanan Uncharted ve The Last of Us film uyarlamaları, yakın gelecekte vizyona girecek olmamalarına rağmen hala yapım aşamasındalar.

Uncharted 4: A Thief’s End’in oynanış şeklinin basına tanıtılması sırasında IGN, oyunun yönetmeni ve The Last of Us‘ın da senaryo yazarı olan Neil Druckmann ile konuşma fırsatı buldu ve her iki projeyle ilgili yeni bir güncellemenin olup olmadığını sordu.Yönetmenin dediğine göre, Naughty Dog, Sony’nin çıkış tarihini 30 haziran 2017 olarak belirlediği Uncharted filminin gelişme aşamasına bir nebze dahil olmuş. Druckman yaptığı açıklamada:

“Onların bize her gelişinde ve ‘İşte size senaryo ve bizim düşüncelerimiz’ dediklerinde onlara neyin işe yarayıp yaramayacağını söyledik. Geldiğimiz nokta bu. Son duyduğumda yeni bir senaristleri vardı ama uzun zamandır herhangi bir şey görmedik.” dedi.

Neil_druckmann-the-last-of-us

Druckmann’a göre Uncharted filminin işe yaramasının yolu Elena, Nate ve  Sully arasındaki çekirdek ilişkiyi olabildiğince iyi tutmaktan geçiyor.

“Bizim yaklaşımımız, onları bu ilişkilere geri yönlendirmek olur. Nathan Drake karakterini en iyi şekilde yansıtmak için en önemli nokta, Nathan Drake’in Elena ve Sullivan ile olan ilişkisine odaklanmak. Bunu doğru yapamazsanız filmin işe yarayacağını düşünmüyorum.  Bu ilişki doğru yansıtıldığı takdirde filmin bir şansı olabilir.”

The Last of Us filmiyle ilgili Druckmann’ın açıklaması fanları biraz hayal kırıklığına uğratabilir çünkü herhangi bir güncelleme henüz yok.

“Daha önceki bir röportajımda, senaryonun elimizde olduğunu ve gayet iyi bir aşamada olduğunu ve geliştirmeye başlayacağımızı söylediğimi biliyorum ama 1.5 yıldır herhangi bir gelişme olmadı.”

Nathan Drake’in 4. ve final macerası olan Uncharted 4: A Thief’s End, 10 Mayıs’ta raflardaki yerini alacak.

Orijinal film gelmeden sizlere bir de fan yapımı Last of Us çalışması gösterelim dedik.