Dungeons & Dragons’un Yapımcısı Film Hakkında Konuştu

İkon haline gelmiş RPG oyun Dungeons & Dragons, 2000 yılında, başrollerini Jeremy Irons ve Thora Birch’in paylaştığı pek beğenilmeyen fantastik macera bir filme uyarlanmıştı. Bundan 10 yılı aşkın süre sonra bir kaç yıldır da yeniden yapım için masada duruyor.  Warner Bros. Pictures, 2013 yılında Dungeon & Dragons  filminin haklarını aldı ve David Leslie Johnson ile birlikte senaryoyu yazmayı bitirdiler.

David Leslie Johnson, Orphan ve Wrath of the Titans filmlerinin senaryo yazarı ve stüdyonun gelecek filmi The Conjuring 2’de yardımcı yazarlık yaptı. Ayrıca WB/DC’nin Aquaman serisinde senaryo çalışmalarına devam ediyor.

Dungeon & Dragons 2Johnson daha çok fantastik – macera ve korku filmlerinde çalıştı. Dolayısıyla bu bize Dungeons & Dragons’un senaryosu hakkında ipucu veriyor. Dungeons & Dragons’un yapımcısı Roy Lee (The LEGO Movie, The Ring)’nin ismi ise şimdilerde  Raiders of the Lost Ark ile yani eğlence-macera tarzıyla anılıyor. Bu isimler bir araya geldiğinde de Dungeons & Dragons hayli enteresan bir proje olacağa benziyor.

Dungeon & Dragons

Lee ayrıca Dungeons & Dragons’u gişe rekortmeni  Guardians of the Galaxy gibi filmlerle kıyaslanacak türde yapmak istiyor bu da aynı tarzda olan fantastik Lord of the Rings gibi filmlerden farklı olacağının bir göstergesi. DICE 2016’da Collider’e konuşan Lee :

royl1

“Yeni Dungeons & Dragons filmi Tolkien tarzı bir evrende  Guardians of the Galaxy tonlarında olacak. Tüm Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi filmleri samimiyet içeren filmler ve biz de seyircilere o dünyanın içinde görmedikleri yeni bir şeyler sunmak istiyoruz.” dedi.

 

Film daha çok Johnson’ın Wrath of the Titans senaryosuna benzeyecek. Bu sizin filmi sevip sevmemenize göre iyi ya da kötü olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda Lee, bu konuda Marvel Stüdyoları’nın çizgi roman uyarlamalarını örnek alıyor; özellikle de orijinal kaynağa sadık kalma konusunda.

Lee filmin spinoff ve devam filmlerinin yapılacağını düşündüğünü de şu sözlerle ifade etti:

“Film için yeşil ışık yakıldı ama bu sene yapılacağını düşünmüyorum çünkü WB’un önünde, DC projeleri, Harry Potter evreni ve LEGO filmi gibi projeler var. Ama Dungeons & Dragons’ta ileride spinoff ve devam filmlerini yapmak için çoklu evren potansiyeli gördüklerine inanıyorum.”