MARVEL, ABC ile Yolları Ayırmış Değil ama Öncelik DISNEY +’da

Marvel Stüdyolarının Disney+ ile birlikte yepyeni hikayeler üzerinde çalışacağı için şu anlık ABC’de yayınlanan Agents of SHIELD gibi Marvel dizilerine de kapı kapanmış oldu. Hayranlar Marvel dizilerinin o dönemine veda etmiş olsalar da, bu ABC’deki MCU içeriklerinin sonu anlamına gelmiyor.

ABC Entertainment başkanı Karey Burke, Deadline sitesine verdiği röportajda şunları söyledi;

“Marvel’daki iş ortaklarımızı seviyoruz. Her ne kadar gittiğini (Agents of S.H.I.E.L.D için diyor) görsek de, bizim tarihimizin büyük bir parçasıydı. Kevin Feige ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz ve şimdi kendisi ile bir Marvel & ABC dizisinin nasıl görünebileceğiyle ilgili görüşmelerin başındayız. Şu anda Marvel’in odak noktası olması gerektiği gibi Disney + da. ”

Gelecekte ABC’ye ne tür dizilerin gelebileceğini bilmiyoruz ama umuyoruz ki Disney +’ın Marvel dizileri gibi MCU üzerinde aynı etkiye sahip olacaklar. Shield Ajanlarının, MCU filmleri ile bağlantısı olduğunu zaten bilmekteyiz. Ancak diziler ile filmlerin daha uyumlu ilerlemesi ve her şeyleri ile tutarlı olmaları hoş biri durum yaratır. Disney+ ‘da olduğu gibi ABC’deki Marvel yapımlarında da buna özen gösterileceğini düşündüğümüz için şimdiden sevindirici bir durum ortaya çıkıyor diyebiliriz.

Bu sene en yakın zamanda yayınlanacak MCU filminin Black Widow olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim. Natasha Romanoff’u 1 Mayıs’da beyaz perdede göreceğiz.