Korku Mangası Yazarı Junji Ito’nun Sahnelerinden Cosplay Çalışmaları

Korku mangası cosplay çalışmaları yapan hayran kendini adeta kalemle çizilmiş gibi gösteriyor

Hatsune Miku‘dan büyülü Sailor Moon savaşçılarına kadar, Japonya’nın geniş gözlü,sevimli karakterleri, Japonya’dan ve tüm dünyadan cosplayer’lara ilham vermeye devam ediyor. Diğer yandan karanlık tarafta yürümek isteyen cosplayer’lar için de kostüm tüyoları alabilecekleri hortlaklardan ve ruhlardan oluşan koskoca bir dünya var. Ve bunu da hiç kimse kendine özgü bir şekilde yetenekli Japon sanatçı Junji Ito‘dan daha iyi gerçekleştiremez. 52 yaşındaki korku mangası ustası yaptığı işle büyük saygı topluyor öyle ki Meksikalı ünlü yönetmen Guillermo del Toro bile onun büyük bir hayranı.

toro

Ito, Toro ve Metal Gear Solid’in yaratıcısı Hideo Kojima ile birlikte Konami’nin Silent Hill serisinin 9.sundan bir bölümü yapmaya hazırlanıyordu fakat ne yazık ki proje geçen sene iptal edildi.

1 mamakiteru

Ito’nun diğer bir hayranı da Japon Twitter kullanıcısı Mamakiteru. Mamakiteru, Ito’nun ürkütücü çizimlerini yeniden oluşturup yayınlayarak ona olan hayranlığını gösteriyor. Güzel kızlardan et yiyen delilere kadar,onun yaptığı manga cosplay çalışmasında,korkutucu karakterler sayfadan çıkıp gerçek dünyaya geçeceklermiş gibi görünüyor.

Ito’nun en ünlü karakterlerinden biri. Tomie adında, parlak siyah saçlı ve sol gözünün altında bir ben bulunan gizemli bir kadın.

5

Tomie normal görünebilir ama öldürüldükten sonra tekrar dirilerek,organlarını ve parçalanmış uzuvlarını toplamış. Ayrıca istediği herhangi bir erkeği kendine aşık ederek onlara şiddet suçları işletebilme gücü var.

Junti Ito manga

199 ve 1011 yılları arasında Junji Ito, korku filmleri serisi olarak Tomie  manga serisini yayınlamış.Şu anda seride 8 adet film var. Aşağıdaki sahne Tomie: Revenge’ten.

Junji Ito
Junji Ito