Erkek Cosplayer’dan “Vay Be” Dedirten MAI SHIRANUI Cosplay’i

90’lı yıllarda dövüş oyunlarındaki kadın karakterlerin abartılı vücut hatları ve özellikleri, bazı şakalara sebebiyet vermekteydi. Tabi bu karakterler arasında en çok üne sahip olanı tartışmasız Mai Shiranui. Fatal Fury ve sonrasında The King of Fighters oyunlarından bildiğimiz, anime tarzı çizimiyle öne çıkan karakter göğüs kısmıyla önplana çıkmakta.

Böyle ilginç ebatlarda vücut ölçülerine sahip olan karakteri düşündüğünüzde, Mai karakterinin bir erkek cosplayer tarafından canlandırılmasının çok zor olacağını var sayabilirsiniz. Ama bunu başaran biri var. Geçen hafta Brisbane’de gerçekleşen Madman Ulusal Cosplay Şampiyonası’nda, Avustralyalı cosplayer Ameno Kitarou (A.K. Wirru) doğru işçilik ile bunu yapmanın imkansız olmadığını kanıtladı.

MAI SHIRANUI Cosplay
MAI SHIRANUI Cosplay – Wirru

Wirru’nun kostümünde ortadaki parça, alçı kalıptan dökülen bir silikon göğüs parçası veya plakası denebilir. Makyajı içinse cilt tonuna uyması için doğru pigment karışımını yaptığını belirtiyor.

Wirru,  Mai’nin kum saati figürünün alt yarısına denk düşmesi için çorap altına saklanmış özel yapılı kalça pedleri kullandı. Mai’nin sırtındaki dev yayı yeniden oluşturmak için ekstra büyük ipler ve holografik boyalar kullanarak kumaş üzerine elle boyanmış sakura çiçekleri yarattı. Projenin her adımını detaylandırmış. Patreon sayfasında bulunabilirsiniz.