Yeni Mutantlar Filminde Yer Alacak 3 İsim Ortaya Çıktı

Xavier’in Yetenekli Gençler Okulu’nda yer alan karakterlerin anlatıldığı New Mutants / Yeni Mutantlar çizgi romanından uyarlanacak film projesi halen gelişim aşamasında ve henüz bir çıkış tarihi verilmedi. Yine de görünen o ki, projede yer alacak 3 yıldız isim şimdiden belli oldu.

Bu haberin kaynağı olan HitFix, ayrıca New Mutants takımının, çizgi romanın ilk yıllarındaki gibi diziliş ile sunulacağını ve önceki filmlerden tanıdık bazı yüzlerinde yer alacağını belirtiliyor.

1 mutant

İlk bahsedeceğimiz isim Game of Thrones’ta Arya Stark olarak tanıdığımız Maisie Williams. Williams, Wolfsbane olarak bilinen kurt benzeri bir yaratığa dönüşebilen Rahne Sinclair’i canlandıracak. Böylece Williams, X-Men evrenine katılan 2. Stark olacak. İlki X-Men: Apocalypse’te Jean Grey’i canlandıran Sophie Turner idi.

2 mutant

Diğer isim Anya Taylor-Joy, Magik olarak bilinen Illya Rasputin‘i canlandıracak. Çizgi romanda Magik, teleport yeteneğinin yanı sıra yetenekli bir büyücüydü. Ilya ayrıca üç ana X-Men filminde Daniel Curdmore tarafından canlandırılan Colossus’un kız kardeşi.

3 mutant

Son isim ise Storm olarak bilinen Ororo Munroe‘yi canlandıracak olan Alexandra Shipp. Halle Berry’den rolü devralan Shipp ilk olarak Mayıs ayında X-Men: Apocalypse’de karşımıza çıkacak. Çizgi romanda Storm, New Mutants’ın bir üyesi değildi ama genç yaşı ile takıma tam uyacağa benziyor.

Haberde bu 3 ismin dışında New Mutants takım üyesi olarak Cannonball, Sunspot ve Mirage’ın ismi geçiyor.