X-Men Yönetmeninden Fox’a Kadın Wolverine Teklifi

Fox’a kadın Wolverine fikri ile giden Bryan Singer

“X-Men”in uzun yıllardır yıldızı olan Hugh Jackman, Wolverine 3’ten sonra pençelerine veda etti ama  “X-Men: Apocalypse” in yönetmeni Bryan Singer’ın Logan’dan boşalan yeri doldurmak için fikirleri var. Kadın Wolverine sunmak.

Singer, Fandango’ya verdiği demeçte:

“Bunu stüdyo ile tartıştım. Ben aslında ilk başta  X-Force’u sunmak istiyorum ve o bir kadın kadın wolverine içeriyor.”dedi.

Geçtiğimiz ay,  X-23’ün Wolverine’in kadın klonu olacağı ve Wolverine 3’te ilk kez görüleceği söylentileri ortaya atılmıştı. Singer açıklamalarına rağmen  X-23 ile ilgili söylentileri henüz doğrulamış değil.

Animasyonlaştırılmış “X-Men: Evolution” serisi için Craig Kyle tarafından yaratılan X-23, çizgi romanlarda ilk kez “NYX,”’te sahneye çıktı, ardından Wolverine’in görünüşte ölümünden sonra onun kisvesi altına girmeden önce  “New X-Men” ve  “X-Force”u da içeren çeşitli X-Men başlıklarında yer aldı. Karakter, Wolverine klonlamasındaki 22 başarısız girişimden sonra Silah-X’in 23. basamağı, bu yüzden ismi X-23.

Singer  ayrıca, X-Men Sinematik Evreni’nde “Avengers” tarzı bir geçişin mümkün olduğunu ama bunun tek bir şartı olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Doğru yapıldığı sürece bunun olabilirliği var. Bu karakterlerin hepsini birlikte aynı yere koyduğunuz zaman belki çok para kazandırır ama aynı zamanda tamamen bir saçmalığa da dönüşebilir. Bana göre bu çok dikkatli yapılmalı. Bunun çok kötü sonuçları olabilir, eğer bir karakter o filme ait değilse onu kullanmayın. Eğer tarzı buna uygunsa benim için sorun yok. Ama sadece bir demet karakteri bir araya getirip işe yarayacağını ummak bana göre değil.”