Ray Fisher DC Films Eski Başkanının Görevi Bırakması Hakkında Konuştu

Justice League’in yıldızı Ray Fisher, DC Films’in eski başkanı Walter Hamada‘nın istifa etmesi konusunda konuşarak, yöneticinin stüdyodan ayrılışını kutladı.

Zack Snyder’in Justice League filminin yıldızı Ray Fisher, iki yıl boyunca stüdyo yöneticilerini eleştirdikten sonra, DC Films’in eski başkanı Walter Hamada’nın görevinden ayrılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıllarca sahnede çalıştıktan sonra Fisher, DC Genişletilmiş Evreni’nde Cyborg rolüyle çıkış yaptı ve Batman v Superman: Adaletin Şafağı‘nda bir cameo ile karakter olarak yer aldıktan sonra Justice League yapımlarında görünmeye devam etti. Fisher’ın ilk ortaya çıkışı hayran tepkileriyle bölünmüş olsa da, filmin genişletilmiş bir versiyonu olan Zack Snyder’ın Justice League’indeki performansı büyük övgü topladı.

Bu olumlu karşılamaya rağmen, Fisher’ın Joss Whedon‘ı sette toksik davranışlarda bulunmakla ve Hamada’yı eski Avengers yönetmenini korumakla suçlamaya başlamasıyla görünüşe göre kısa sürdü.

Daha sonra aralarında Whedon’ın kariyerini tehdit ettiğini hatırlayan Gal Gadot‘un da bulunduğu birçok yıldız onu savunurken, Ray Fisher da Whedon’ın filmde Cyborg’un hikayesini en aza indirme girişimleri hakkında ayrıntılı suçlamalarda bulundu. Whedon ayrıca eski Buffy the Vampire Slayer oyuncuları ve ekibinin de kendisine karşı konuştuklarını ve kendisini savunan bir mektup yayınladıklarını görecekti ki bu mektup nihayetinde kulak ardı edildi. Sonrasında Fisher’ı destekleyen pek çok kişi dikkatlerini Whedon’ı ve ilgili diğer üst düzey stüdyo yöneticilerini savunmakla suçladığı Hamada’ya yöneltti.

Bu hafta sadece Dwayne Johnson’ın sadece Black Adam filmi vizyona girme olayı gerçekleşmedi aynı zamanda DC Films başkanı Walter Hamada‘nın stüdyodaki görevinden ayrılması da gerçekleşti. Stüdyo yöneticisine yönelik eleştirilerini yüksek sesle dile getiren Ray Fisher, daha sonra Hamada’nın ayrılışını kutlamak için Twitter’da bir kez daha Hamada’yı “zehirli ve ayrımcı meslektaşlarını koruma” çabalarından dolayı eleştirdi ve onunla bir daha asla muhatap olmamayı umduğunu paylaştı. Fisher’ın yukarıdaki tweet’inden görebilirsiniz.

ray fisher cyborg

Ray Fisher’ın DCEU Geleceği Hakkında Bilinenler

Justice League yıldızının Hamada’yı tehlikeli biri olmakla suçlamasından bu yana geçen yıllarda hem Fisher’ı hem de Hamada’yı çevreleyen manşetlerin yoğunluğu göz önüne alındığında, Fisher’ın eski DC Films başkanının ayrılması hakkındaki sevinci büyük ölçüde anlaşılabilir. Şimdi pek çok izleyici için asıl soru, aktörün Hamada’nın ayrılmasıyla DCEU’ya Cyborg olarak geri dönüp dönemeyeceği; zira aktör pek çok kez Hamada ile ilişkili herhangi bir yapımın parçası olmayı reddettiğini belirtmişti. Başlangıçta çoklu evren temelli hikayede rolünü yeniden canlandırması planlandığı ve Ezra Miller kısa süre önce ek çekimler için sete döndüğü için, bazıları şimdiden gelecek yılki The Flash filminde görünebileceği konusunda spekülasyonlar oluşabilir.

Fisher’ın The Flash ya da başka bir projede DCEU’ya dönmesi halinde, Zack Snyder’ın Justice League‘ine geri dönen son yıldız olacak. Henry Cavill’in Superman‘inin bu hafta vizyona girecek olan Black Adam’da bir şekilde yer alacağına dair haberler çıkarken, hem Dwayne Johnson hem de DC’nin pazarlamacıları The Witcher’ın vizyona girmesinden önce bir cameo gösterecekleri yönünde spoiler verirken, kısa süre önce yayınlanan bir haber Man of Steel 2‘nin WB’nin proje için yeni yazarlar aramasıyla birlikte ilerleyeceğini ortaya koydu. The Flash 23 Haziran 2023’te vizyona girdiğinde Fisher’ın Cyborg’unun Miller’ın Flash’ı yeniden bir araya gelip gelmeyeceğini zaman gösterecek.