LUCIFER Dizisi Yayınlanmaya Başlıyor, Şeytan Dünyada

FOX‘un yeni dizisi Lucifer, 25 Ocak 2016 gecesi ilk bölümüyle ekranlara merhaba diyecek. Uzun denilebilecek bir süre önce pilot bölümü internet ortamında yayınlanan Lucifer dizisi resmi olarak bu gece başlıyor.

Dizi; Vertigo Comics‘in yayınladığı; Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan DC çizgi romanından uyarlanıyor.

Dizide; Lucifer Morningstar, Lux isimli bir barı işletmektedir. Ancak bir pop yıldızının ölümüne tanık olduğu için FBI ile başı derttedir. Çareyi, dedektiflerle işbirliği yaparak suçların çözülmesine yardımcı olmakta bulur. Bu sırada, Amenadiel isimli melek, cehennemini bırakan Lucifer’ı geri döndürmeye ikna etmeye çabalamaktadır. Tüm bu karmaşanın ortasında, Lucifer da kendi kimliğini sorgulamaya başlar.

Lucifer Dizisi

Lucifer, Sandman isimli serinin yardımcı karakterlerinden biriydi ve daha sonra kendi çizgi romanına kavuşmuştu. Dizinin çekimleri devam ederken, annelerden oluşan bir örgüt tarafından gençler için sakıncalı bulunduğu için Lucifer’ın yayınlanmaması için imza kampanyası başlatılmıştı.

Lucifer dizisi oyuncuları kimler?

Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt, Kevin Alejandro,Rachael Harris gibi isimlerin başrolünde olduğu dizinin yapımcıları ise Jerry Bruckheimer, Jonathan Littman ve Len Wiseman. Yönetmen koltuğunda da Wiseman yer alıyor.

Bol çene yapan ve insanları bu şekilde ikna etmekte usta olan güler yüzlü ve itaatsiz şeytanın dizisini merak ediyorsanız tanıtım videosunu izleyebilirsiniz;

Fanzade.com editörü