Gambit’in Yapımcısı Gecikmenin Nedenini Açıkladı

Yapımcıdan Gambit filminin neden geciktiğine dair açıklamalar geldi.

Gambit filmini gerçekten görebilecek miyiz? Solo bir Ragin’ Cajun projesi yıllardır Fox tabanlı bir Marvel projesi olarak rafta bekliyor. Yönetmen bulundu ve vazgeçildi, aynı şekilde baş rol oyuncusu da bulundu ve daha sonra vazgeçildi. Açıkçası filmin geliştirme aşaması tarihi burada anlatılamayacak kadar uzun ama son haber olarak başrolde hala Channing Tatum var ve yönetmen olarak Doug Liman sabit.

gambit

Yapımcı Simon Kinberg, filmin senaryosunun bir türlü tamamlanmamasının bir başka nedenini açıkladı. Daha önceki açıklamalarıyla aynı paralellikte olarak:

“Gerçek şu ki bir filmin eşsiz ve tamamen özel bir tonda olması gerektiğini hissettiğinizde bu tonu tutturmak biraz zaman alabiliyor. Deadpool güzel bir çıkış yaptı ama bu film 10 yıllık bir süreçten geçti. Gambit 10 yıl sürmeyecek ama doğru tonu yakalamak ve tam olarak doğru anlatabilmek için biraz zamana ihtiyaç var. Bu gerçekten karaktere layık bir senaryo olmasıyla ilgili ve ben şu an çok yaklaştığımızı düşünüyorum.”dedi.

Kinberg 4 hafta önce mükemmel bir senaryoları olduğunu ve yakında çekimlere başlamak istediklerini söylemişti. Her ne kadar geri adım atmış gibi görünse de aslında senaryo yazarlarının Gambit’in ayırıcı özelliklerini ön plana çıkaracak spesifik öğeler üzerinde çalıştığını düşünebiliriz.