DC’nin Lobo Filmi İçin Büyük Bir Adım Atıldı

The Wrap’ın haberine göre Warner Bros, Lobo filminin senaryosu için Jason Fuchs  ile anlaştı. Bu, Fuchs’un WB için senaryosunu yazdığı ikinci çizgi roman filmi olacak. İlk film, Gal Gadot ve Chris Pine’ın başrollerini paylaştığı ve şu an yapım aşamasında olan Wonder Woman. Bu da WB stüdyolarının çizgi roman filmleri söz konusu olduğunda Fuchs’a ne kadar güvendiğinin bir göstergesi.

Ash vs. Lobo isimli fan yapımı bir filmden görüntüdür

Warner Bros.  Lobo filminin çalışmalarına 2009 yılından beri devam etmesine rağmen pek bir gelişme yaşanmamıştı. İlk olarak filmi  Guy Ritchie yönetecekti fakat gelişme olmaması üzerine yönetmen Sherlock Holmes: A Game of Shadows’u yapmak için yönetmenlikten çekildi.  Daha sonra boşalan koltuğu San Andreas’ın yönetmeni Brad Peyton devraldı. O zamanlar baş rol için düşünülen isim olan Dwayne Johnson’ın da Shazam filminde Black Adam’ı canlandıracağı duyuruldu.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen film, hiç iptal edilmedi. 2012’de senaryo için Don Payne ile anlaşılmıştı. Şu anda Jason Fuchs’un senaryoya Payne’in kaldığı yerden değil baştan başlayacağı söyleniyor.

fan film lobo Lobo Filmi
Fan yapımı Ash vs. Lobo isimli filmden bir Lobo görüntüsü

Lobo ilk olarak DC tarafından 1983 yılında Marvel’in Wolverine’ine fiziksel olarak oldukça benzeyen bir karakter olarak çıktı. Uzun yıllar bu şekilde kötü karakter olarak devam ettikten sonra 1990’larda motorsikletçi şeklinde çizilen bir anti kahramana dönüştü. Kibirli ve kendini beğenmiş Lobo, suçun olmadığı bir çeşit hayali gezegen olan Czarnia’dan çıkıp geldi. Bu geçmişine rağmen Lobo, şiddeti seven bir karakter.

Lobo da Deadpool gibi R-Rated çizgi roman uyarlaması filmler arasına katılabilir ki, filmle ilgili çalışmaların hız kazanması için mükemmel bir zaman.