CIVIL WAR Ya da INHUMANS’ta THANOS Olacak mı? Sorusuna Cevap

Thanos, Marvel evreni’nin en güçlü karakterlerinden biri. Doğal olarak hayranlar da onun yeni Civil War ve Inhumans filmlerinde yer alıp almayacağını merak ediyor.

Captain America: Civil War‘un yönetmenleri Russo kardeşler, film için güçlü kıyaslamalar yapıyorlar. Collider’in haberine göre yönetmenler  filmi, David Fincher’ın Seven’ı, Coen Brothers’ın Fargo’su ve Frances Ford Coppola’nın The Godfather filmleri gibi güçlü yapımlarla kıyaslıyorlar. Russo kardeşler; Civil War’un daha çok Godfather’ı hatırlattığını çünkü filmin çok sayıda karakterle genişlediğini ve bu karakterlerin her birinin kendi hikayesi olduğunu vurguluyorlar.

Civil-War-Poster-Iron-Man-c492b

Civil War hakkında pek çok değinilmemiş konu da bulunuyor. Bunlardan birini HitFix, senaryo yazarları Christopher Markus ve  Stephen McFeely’e; “Captain America: Civil War’da Inhumans’ın rolü ne olacak?”  şeklinde sorduklarında, senaristler konuyla ilgili ‘’evet’’ ya da ‘’ hayır’’ demekten çekinmişler ama  Agents of S.H.I.E.L.D.’de olduğu gibi güncel bir Inhumans hikayesi yazmadıklarını itiraf etmişler.

Diğer bir konu da Russo kardeşlerin son Marvel çalışmaları olan Avengers: Infinity War’un 1. ve 2. kısımlarında kötü karakter olarak karşımıza çıkan Thanos ile ilgili. Markus konuyla ilgili CinemaBlend’e yaptığı açıklamada:

“Bizde çok fazla kozmiklik bekleyen konu var, beklemede kaldıkları için mutluyuz. Civil War aslında gitmek istemediğiniz çakılıp kalmış bir konu. Aslında çok da önemli değil çünkü gelmekte olan bir uzay adamı var. Hepimiz gelmekte olan bir uzay adamı olduğunu biliyoruz ve bu, sorduğunuz konuyu sönük bırakıyor. Yani tüm bunlar olması gerektiği kadar uzakta olmalı.” dedi.

Captain America: Civil War  6 Mayıs’ta gösterime girecek.