Captain America: Civil War Filminde Iron Man Neden Kötü Adam Değil?

Robert Downey Jr. ve Civil War filminin yapımcıları Tony Stark’a yaklaşımları hakkında konuştular.

Captain America: Civil War‘da  Iron Man (Robert Downey Jr.) önemli bir rolde ama filmin isminden de anlaşılacağı gibi bu Kaptan’ın şovu. Peki bu  Iron Man’i kötü adam durumuna mı düşürüyor?

iron man

 

Civil War’ın setinde Downey‘e yöneltilen bu soruya aktör:

“Tony’i bu açıdan düşünmek benim için oldukça zor ama çizgi romanı okuduğunuzda, “Hey Tony, sen biraz da böylesin.” diyorsunuz.” dedi.

 

Yapımcı Nate Moore da Marvel çizgi romanından uyarladıkları film için şöyle konuştu:

“Civil War’u yapmaya karar verdiğimizde kitapları yeniden okuduk ve farkına vardık ki o, gerçek bir kötü karakter. Hepimizin kötü olduğunu düşünebileceğimiz pek çok karar veriyor. Biz bunu konunun dışında tutmak istedik. O, Thor’un bir klonu değil, bu tarz fikirleri okuduğunuzda hayli eğlenceli olabiliyor ve bu da beni birkaç yıl öncesine, Tony Stark’a daha iyi yönden baktığım zamana götürdü. Filmde asıl odaklandığımız Tony konusunu izleyici açısından zorlayıcı yapmaktı. O, birçok farklı nedenden dolayı bir anlamda haklı. Ve bu ikisi de bizi iki farklı şey için motive etti.” dedi.

nate moore

Moore ayrıca:

“Avengers filmlerinde Tony bazen raydan çıkıyor. “Şimdi bu ne yapıyor?” diyorsunuz. Bu filmde ise şimdiye dek olmadığı kadar mantıklı davranıyor ki bu biraz da korkutucu. Bir konuda Kaptan ile zıt görüşlerde oldukları zaman, “Tamam, şimdi çatışacaklar, çünkü her ikisi de haklı ve bunu çözmenin  başka bir yolu yok.” diyorsunuz.’’ dedi.

Yönetmenlerden Joe Russo da konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde belirtti:

“Downey filmde oldukça iyi bir iş çıkardı. Onun karmaşık bir hikayesi var. Uzun süredir yaptığı en ilginç şey olduğunu düşünüyorum. Iron Man filmleri bazen daha hafif kalitede olurlar,onlar eğlencelidir. Bu filmin ağırlık merkezini ise Winter Soldier yoğunluğu oluşturuyor.” dedi.

Son Civil War fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.