Avengers: Infinity War’da Kaç Tane Marvel Karakteri Olacak?

The Avengers: Infinity War filmlerinin gelmesine birkaç yıl var ve hemen hemen herkes bu projenin Marvel Sinematik Evreni’nin en büyük projesi olacağı düşünüyor. Belki de şimdiye kadar ki en büyük süper kahraman filmi olacak. Projenin devasa kapsamı olacağını bildiğimizden, filmde pek çok önemli karakter görmeyi bekliyoruz. Bu noktada yönetmenler Joe ve Anthony Russo, iki filmde toplam 67 kişi göreceğimizi söylüyorlar. Peki, bu rakam nereden geliyor? Temel olarak bu kişiler, MCU tarihindeki, hala güncelliğini koruyan ve geri dönmeye hazır karakterlerden oluşuyor.

Infinity War

Los Angeles’ta Captain America: Civil War gezisi sırasında,cinemablend’den Eric Eisenberg, Avengers: Infinity War  filmlerinin senaryolarını da yazan Christopher Markus ve Stephen McFeely’e tüm bu soruları sorma fırsatı bulmuş. Senaristlerin cevapları aşağıda.

Stephen McFeely: “Captain America: Civil War’ın çekimleri sırasında bir an geldi ve Chris ve ben, Nisan ya da Mayıs gibi derhal Atlanta’ya gitme kararı aldık ve tüm karakterleri dahil ettik. Yaklaşık 75 civarında oldukça büyük bir rakamdan bahsediyoruz.Şu an devam eden Marvel dizilerinden karakterler olup olmayacağı konusunda yorum yapamam çünkü bu karakterlerin daha filmin hikayesine uyarlanması gerekiyor ama MCU kahramanları yer alacak.”

Christopher Markus: “Duyuru panosu olan bir ofisimiz var ve oraya makul olarak yaşayan ve aşağı yukarı aynı boyutta olan her karakterin ismini yazıyoruz. Hikayeyi anlatmada tamamlayıcı olan karakterler var, bunlardan çoğu en azından bir şekilde hikayeyle ilişkililer ama daha fazlasına ihtiyaç var. MCU’nun evrimini yansıtmalıyız ki film, insanları içine çekebilsin.”

The Avengers: Infinity War filmlerinin en azından birinde,  Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Hemsworth (Thor), Chris Evans (Captain America), Mark Ruffalo (Hulk), Jeremy Renner (Hawkeye), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) ve Josh Brolin (Thanos) ‘un olacakları onaylandı. Aynı zamanda Chris Pratt’ın Star-Lord  karakteri, Tom Hiddleston’ın Loki ve Samuel L. Jackson’ın Nick Fury karakterlerinin filmlerde yer alacağı da konuşulanlar arasında.

Her iki filmin çekimlerine de bu yılın sonlarında Atlanta, Georgia’da başlanacak. Avengers: Infinity War Part 1, 4 Mayıs 2018’de,  Avengers: Infinity War Part 2, 3 Mayıs 2019’da gösterime girecek.

iron man

 

Çizgi Roman haberleri için Facebook’ta ‘CT Çizgi Roman Kulübü‘müzü takip etmeyi unutmayın! 
Buraya tıklayarak sayfaya gidebilirsiniz.