SHINGEKI NO KYOJIN Oyununun Tüm Video ve Görselleri

Shingeki no Kyojin Oyununun Tüm Video ve Görselleri

Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen Shingeki no Kyojin oyunuyla ilgili yeni görseller ve videolar yayımlandı. Fakat bundan önce daha önceden verilen bilgileri sizler için derledik, tüm bilgileri, videoları ve görselleri sizler için tek bir haberde topladık.

Daha önce verilen bilgilere göre 10 oynanabilir karakter olacak. Bunlar: Eren, Mikasa, Armin, Krista, Sasha, Conny, Jean, Levi, Hange ve Erwin olacak. Shingeki no Kyojin‘in yeni oyunu Trost Savaşı‘nı  ele alacak. Animede ve mangada gördüğümüz şehri tamamen oynayabileceğiz! 18 Şubat tarihinde Japonya’da PlayStation 4, PlayStation 3 ve PS Vita platformlarında satışa sürülecek olan oyunun, bir sonraki yıl içinde Amerika ve Avrupalı oyuncularla da buluşacağı doğrulandı.

Oyunun takipçileriyle paylaştığı fragmanlara gelelim. Merakla beklenen çıkan oyunun çıkarttığı ilk fragman şuydu:

Bu fragmanın ardından birkaç gün sonra, oyuna ait 2 fragman ve yeni oyun içi görseller gelmişti. Yayımlanan yeni 2 videoya baktığımızda serinin ana kahramanı Eren Yeager’in titanları yere sererek sahada çok fazla rol aldığını fakat Eren’in anime ve mangadaki en yakın arkadaşı Armin Arlert’in ise sahalarda pek de gözükmediğini çıkarabiliyoruz. Sözü çok uzatman yayınlanan video ve görsellere bakalım:

Bu görseller ve videolardan sonra oyunun yapımcı Koei Tecmo oyunun Japonya’da  2016 yılı şubat ayı içerisinde piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Ve bu haberle oyuna ait yeni bir video daha paylaşılmıştı. İşte o video:

Bu haberden sonra ise Koei Tecmo, Shingeki no Kyojin için 3 adet yeni video yayımlamıştı. Yayımlanan bu videolar bizlere oyunun savaş mekaniklerini anlatıyordu. İlk video savaş sisteminin temellerini anlatıyor, ikinci video ise ekip çalışmasını gösteriyor. Son videoda da özel hareketlerin kullanılması gösteriliyordu. Bunlarla beraber oyun içindeki oynanabilir karakterleri ve Eren ve Annie‘nin titan formlarını da oyunda görebileceğimizi zaten söylemiştik. Oyunun ilk sürümünü alanlar, Eren ve Levi için Feather Duster Blade ile birlikte temizlik kıyafeti için indirme kodlarının sahibi olacak.  Bunun yanında oyunun Treasure Box versiyonu da satışa sunulacak. Bu özel versiyona sahip olanlar da ek olarak oyunun müziklerine, atkıya, Eren, Mikasa ve Levi rozetlerine ve Armin‘in Junior High kostümünü indirmek için özel bir koda da sahip olacaklar. Yani oyunu ilk alacak olanlar her yönden çok şanslı olacaklar!

Shingeki no Kyojin – Treasure Box
Shingeki no Kyojin Oyunu – Treasure Box

Oyunun savaş mekaniğiyle ilgili yayımladığı 3 video:

Daha sonra Koei Tecmo çalışanları yapımcı Hisashi Koinuma ve yönetmen Tomoyuki Kitamuta ile Shingeki no Kyojin’in oyunuyla ilgili röportaj yapmıştı. Yapılan röportajda oyunla ilgili birçok ilgi çekici bilgi bulunuyordu.

 • Oyunda 10 adet oynanabilir karakter olacak. Bu karakterler: Eren, Mikasa, Armin, Krista, Sasha, Connie, Jean, Levi, Hange ve Erwin olacak.
 • Oyunun hikayesi birinci sezon odaklı olacak. Oynadığımız karaktere göre de hikayeyi farklı açılardan oynayacağız.
 • Oyunun hikayesi Shingeki no Kyojin’e yabancı olanların bile anlayabileceği bir şekilde anlatılacak. Yani animeyi izlemekle aynı şeye gelecek.
 • Ana hikayeye ek olarak animede yer almayan yeni bölümler de oyunda yer alacak. Oyunu oynamak için güzel sebeplerden.
 • Hikaye modu dışında duvarların dışında araştırma modu da olacak. Bu mod ile sevdiğimiz herhangi bir karakter ile duvar dışındaki yerlere gidebilecek ve çeşitli görevler tamamlayabileceğiz.
 • Hikaye modunu tamamladıktan sonra serbest mod olarak yeni bir oyun tarzı açılacak. Bu serbest modunda oyunun farklı alanlarını oynayabileceğiz.
 • Yaptığımız savaşlar bir sonuca yönelik olacak. Ana görevlerin yanında savaşın ortasında gizli görevler de olacak.
 • Savaş sırasında ekibimize temel direktifler verebilmek mümkün olacak. Oynadığımız karaktere bağlı olarak ekibinize emirler de verebileceğiz.
 • 3DMG ile etrafta gezerken, ekipmanı kullanabileceğimiz her yere gidebileceğiz.
 • 3DMG kullanırken telin ateşlenmesi otomatik bir şekilde olacak. Ancak havada süzülürken hangi tarafa gideceğimiz bizim kontrolümüzde olacak.
 • Titanlara karşı telimizi ateşlediğimiz zaman titanın etrafına hareket edebileceğiz. Titanlara verdiğimiz hasar, hızımıza ve zamanlamamıza bağlı olacak. Yani ne kadar hızlı, o kadar hasar.
 • 3DMG’deki kılıç ve gaz tükenebilir olacak. Hatasız kul olmaz, onlar da tükeniyor tabii. Ayrıca kullanılan ekipmana göre ateşleme mesafesi farklılık gösterecek.
 • Kullanılan ekipmanların keskinliğini, dayanıklığını, gaz kapasitesini, ateşleme mesafesi, hızı gibi özellikleri oyuncular değiştirebilecek.
 • Oyunda birçok yeni silah olacak.
 • Eğer titanı alt edebilirsek titan tarafından yutulmuş askerleri de kurtarabilmiş olacağız.
 • Alt ettiğimiz titanlardan çeşitli malzemeler elde edebileceğiz. Bu malzemeler ile yeni silahlar üretebileceğiz.
 • Titanların zayıf noktası (ense) dışında kolları gibi yerleri kesersek de bazı şeyler kazanacağız.
 • Oynadığımız karakteri oynadıkça yeni yetenekler açılacak.
 • Şehirdeki çoğu ev yıkılabilir olacak.

Ve geçtiğimiz günlerde gelen son haberi de siz değerli takipçilerimizle paylaşalım. Oyun için bazı görseller ve ”Öğret bana, Kaptan Levi” başlığı altında videolar oyunun bekleyenleriyle paylaşıldı. İşte o görseller ve, videolar:

shingeki no kyojin
attack on titan
shingeki no kyojin levi
shingeki no kyojin sarışın
shingeki no kyojin eren

https://www.youtube.com/watch?v=dUkt5iILVC4

https://www.youtube.com/watch?v=W0M5NL3_hxM

https://www.youtube.com/watch?v=DvVGmVBnEl8

https://www.youtube.com/watch?v=0jBRH2VGdDc

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.