DEV EKRANDA Oyun Keyfi İçin: SONY Projeksiyon Cihazı

Hepimiz hayatımızın bir evresinde en az bir kez topluluk karşısında konuşmuş, bir kez olsun projeksiyonda sunum yapma tecrübesini edinmiş, hiç değilse bir kez olsun böyle bir konuşmayı izlemişizdir. Dolayısıyla projeksiyon cihazı kullanmayan biri yoktur sanıyoruz. İşte burada Japon teknoloji devi Sony devreye giriyor. Sony’nin ürettiği MP-CD1 adlı projeksiyon cihazı cep telefonu büyüklüğünde.

Oyun Projektörü

Siz sevgili okuyucularımız arasında oyunlarını dev ekran karşısında keyifle oynayanlar da vardır sanıyoruz. Ancak büyük ekranda oynamak isteyip de oynayamayanlar olduğu için, bu ürünü sizlere tanıtmak istiyoruz. Bu ürün hem bütçe dostu, hem televizyon görüntüsüne yakın bir grafik kalitesi sunması hem de cep boyutunda olmasıyla dikkat çekiyor.

Dış ortamda da büyük ekran kullanmanın keyfini yaşamak isteyenler için ideal bir ürün olan bu projeksiyon cihazı, kolay taşınabilir. Cümleyi bu şekilde kurunca sanki daha önce hiç böyle bir ürün çıkmamış da ilk kez Sony tarafından ortaya atılmış gibi geliyor olabilir. Elbette Sony’den önce de pek çok firma bu tür taşınabilir kaliteli projeksiyon cihazı çıkarmaya çalıştı. Ancak Sony’nin çıkardığı MP-CD1 adlı bu cihazın diğerlerinden nasıl farklı olduğunu kısaca anlatmaya çalışırsak neden buna ayrı bir önem verdiğimizi fark edeceksiniz.

 

 

25 Nisan 2018 tarihinde piyasaya çıktı. Daha bir hafta bile olmadı ama alıp dış mekanda kullanan pek çok insan gördük bile. Biz de bir tane alıp denedik. Oyun oynamak için yeterli bir donanım olup olmadığını kendimiz test etmek istedik. İşte elde ettiğimiz sonuçlar şu şekilde. Kısaca anlatalım:

Öncelikle fiyatı: 28 Nisan 2018 tarihindeki fiyatıyla 44.800 ila 50.000 Japon Yeni SONY Projeksiyonarasında. Yani çok pahalı bir ürün değil. Yani Türk Lirası ile 1800-2000 TL arası denilebilir.

Önemli bir özelliği perdeye ihtiyaç duymaması. Herhangi bir zeminde güzel sonuçlar verebilen bir yapıya sahip. Bu özellik diğer cihazlarda kolay kolay görülebilen bir özellik olmadığından ayrı bir öneme sahip. Boyutlarından bahsedecek olursak 85 (Genişlik) x 150 (Derinlik) ve 16 (Yükseklik) milimetre boyutlarında ufak tefek bir cihazdan bahsediyoruz.

Üretici firma Sony olduğundan akla iş dünyasında kullanılan ağır projeksiyon cihazları da geliyor. Bu kompakt tasarımlı mini projeksiyon cihazı da iş dünyasındaki toplantılarda kullanılabilecek.

Bizim dikkat çekmek istediğimiz nokta ise oyun dünyasında da rahatlıkla kullanılabilecek olması. Dış ortamda batarya ile iki saate kadar kullanılabildiği için uzun süreli kullanıma yeterince uygun değil. Diğer yandan evde, kablo takılı vaziyette saatlerce kullanımı rahatlıkla destekleyebilir. Bataryası 5000 mAh gücünde.

Kullanışlı, pratik, hesaplı ve güçlü. Bir projeksiyon cihazında aradığınız, arayıp da bulamadığınız tüm özellikleri ihtiva etmesi ile Sony yine gönülleri fethediyor.

 

Kaynak. 4Gamer

Sony web sitesinden ürünü incelemek isteyenler için : SONY