Hideo Kojima Death Stranding Hakkında Yeni Bilgiler Açıkladı

Hideo Kojima 18 Eylül’deki Tokyo Game Show öncesi gerçekleştirdiği röportajda, geçtiğimiz E3 fuarında bizlere duyurduğu ve “yaptığım en iyi oyun olacak” dediği Death Stranding hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Mürekkep? Boya? Kan?
Mürekkep? Boya? Kan?

Karaya vurmuş balinalar ile Death Stranding yazısı trailer’ın son kısmında karşımıza çıkıyordu. Peki harflerin altındaki şeyler neydi? Hideo Kojima bunların mürekkep ya da sıvı olmadığını, bunların kordon olduğunu söyledi. Bunu ise insanların birbirine mecazi iplerle bağlı olsa nasıl olurdu diye düşündüğü için yaptığını açıkladı.

Metal Gear Solid V ile açık dünyaya göz kırpan Kojima, yeni oyunun da açık dünya olacağını söyledi. Ayrıca multiplayer özelliğine sahip olacağını ve oyunun 4K çözünürlük ile HDR özelliklerini destekleyeceğini de belirtti. PC ve Ps 4 için çıkacak oyun hakkında yeni bilgiler şimdilik bu kadar.

Kim bilir belki Tokyo Game Show’da daha fazla bilgi paylaşır. Son olarak sizleri Low Roar – I’will Keep Coming adlı şarkısı ile şimdiden efsaneleşen Death Stranding tanıtım videosuyla baş başa bırakıyorum.