LOVE PLUS Sanatçısı Gatebox’ın İlk Holografik Robotunu Tasarlıyor

Robotlar ve yapay zeka teknolojisi, iş yükünü azaltmak, refakat etmek ve insanların yaşamlarını daha iyi hale getirmek için sürekli olarak gelişiyorlar.

Vinchu, Gatebox “Holographic Communication Robot “( Holografik İletişim Robotu)’u için, evrensel olarak uzaktan kontrol edebilmek ve yorgun olarak eve dönen çalışanları karşılamak üzere ses komutu geliştiriyor.


Robot karakter Hikari Azuma, Love Plus karakter tasarımcısı Tarō Minoboshi tarafından dizayn edildi. Hikari sadece ışıktan ibaret olsa da, kullanıcıların takvimlerini ayarlamak, sabahları onları uyandırmak, diğer cihazları kontrol ederek hava durumundan haberdar etmek, dijital resimler çekmek gibi çok çeşitli görevleri yerine getirebiliyor ve kullanıcının dikkatini çekmek için kendi kendine hareket edebiliyor.


Şirket Gatebox‘ın iletişim ayarını yükselterek sonbaharda piyasaya sürmek amacıyla bir kitle fonlaması yapıyor. Vinchu hali hazırda 766,868$ kazanç sağlamış durumda bu da daha fazla mühendis çalıştırabileceği anlamına gelmekte.

Mino☆Tarō,geçtiğimiz Mart ayında Konami’den ayrıldı ve Tarō Minoboshi adı altında serbest olarak çalışacağını duyurdu. Konami Mart ayında yaptığı açıklamayla, yapımcı Akari Uchida ve Mino☆Tarō’nun ayrılmasına rağmen LovePlus serisi oyunlarını yapmaya devam edeceğini açıkladı.