BABYMETAL’in Albümü Avrupa’ya Geliyor!

Japonya’dan 3 genç kız tarafından oluşturulan grup BABYMETAL, geçtiğimiz yıldan bu yıla kadar kendinden epey bahsettirdi ve oldukça büyük bir fan kitlesi topladı.Tarzlarının death metal riffleri ile harmanlamış, j-pop- metalcore, elektronik hatta yer yer rap müziğe kadar uzandığını söyleyebiliriz.

BABYMETAL‘in ilk albümü 2 bonus parça ile RAL/Sony Music işbirliği ile 16 Haziran’da Amerika ve Avrupa’da piyasaya çıkacak.

Üçlünün Amerika’da çıkacak albümleri için yaptığı kısa konuşmanın videosu aşağıda.

BABYMETAL’in albümü Almanya, İsveç, Finlandiya ve İspanya’da 29 Mayısta yayınlacak olup, İngiltere, Fransa, Belçika, Hollanda, Polonya, İsviçre, Norveç Ve Danimarka’da 1 Haziran’da marketlerdeki yerini alacak.

İki farklı versiyonda yayınlanacak albümün Standart Versiyon albümü dışındaki Deluxe Versiyonunda BABYMETAL‘in 6 video klibini içeren DVD’de bulunacak.

Kendilerini hiç dinlememiş olanlar için bir videolarını da şuraya ekleyelim.

BABY METAL nasıl kuruldu?

Grup başlangıçta “metal ve idol füzyonu” kavramı altında kurulmuş kız idol grubu Sakura Gakuin alt birimi olarak kurulmuştu. “Kawaii Metal” tarzını yansıtan grup DOKI DOKI MORNIG videosunu youtube’a koyduktan sonra bi anda Japonya dışında da Amerika, Asya ve Avrupa’da da büyük etki bıraktı. Suzuka Nakamoto, Moa Kikuchi ve Yui Mizuno‘dan oluşan  bu minik kızların grubu bakalım daha ne kadar yol kat edecek?

Fanzade
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni