JAPAN CANDY BOX Cadılar Bayramı Kutusu İncelemesi & Çekilişi

Merhabalar! Bir abur cubur inceleme yazısıyla yeniden karşınızdayız. Bu seferki yazımızda Japan Candy Box ’ın Ekim 2019 tarihli 19 numaralı Cadılar Bayramı Özel kutusunu inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım!

Kutu içerisinden bizleri birbirinden farklı ve garip ambalajlarıyla 10 adet abur cubur karşılıyor. Cadılar Bayramı kutusu olunca haliyle ne kadar ürkünç ambalajlı yiyecek varsa doldurmuşlar içine!

Elime aldığım ilk abur cubur Pokemon temalı bir ambalaja sahip. Bakalım paket üstündeki pokemonu tanıyabilecek misiniz? Tabii ki de Marshadow, yeni nesil pokemonlardan olduğu için birçoğumuzun tanıyamaması pek normal.

Paket içerisinden en basit tabiriyle tavşana benzer çikolata kaplı pirinç/mısır patlağımsı bir şey çıkıyor. Tadı ise bizim çikolatalı gofretlere oldukça benziyor. Çikolatası ise ekstra lezzetli.

Bir diğer ürünümüz ise paketinden de anlaşıldığı üzere aslında bir üstteki ürünün yıldız şeklindeki versiyonu gibi diyebiliriz. Keza tadı da hemen hemen aynı ama ötekinin çikolatası daha lezzetli idi. Maalesef paketinin fotoğrafını çekmeyi unutmuşum ama dert etmeye lüzum yok, stok fotoğrafını buldum 🙂

Hemen ardından cadı şapkalı bir paket karşımıza çıkıyor. Ürün kataloğunda karamelli olduğu yazıyor ancak ürün toz şekere bulanmış gibi geldi: Toz şekerli patlamış mısır diye yorumlayabiliriz tadını. Pek sevemedim.

Bir sonraki abur cubur ise daha paketinden BEN ACIYIM diye bağırıyor. Keza öyle. Başta tadı baharatlı shot cipsler gibi gelse de hemen arkasından sağlam bir acı hissediyoruz. Cadılar Bayramı yaktı ağzımızı.

Diğer ürün ise karton dolgulu kutusuyla dikkat çekiyor. Kutu üzerinden çikolatalı çubuk kraker gibi görünse de pek de öyle olmadığını paketi açınca anlıyoruz. Paket içerisinden 2 ayrı ambalaja bölünmüş abur cuburlarımız çıkıyor. Tuzlu çubuk krakerin tuzsuz ve içi çikolata dolgulu halini düşünün, bu ürün tam olarak o! Ülkemizde satılsa eminim alırdım.

Ardından bizi uzunca bir paket karşılıyor. Birçok abur cubur kutusundan çıkan mısırlı cipsimsi şeyin daha büyük ve Halloween temalı hali denebilir. Tadı da hemen hemen aynı. Süt mısır aromalı shot cipslerin devasa ve tek parça olanını düşünün. Heh işte bu o. Bence bu da ülkemizde satılması gereken bir ürün, baya lezzetli.

Bu da çikolatalı çubuk kraker gibi büyükçe bir karton kutu içerisinde, hem de altıgen garip bir kutu. Tasarımı pek hoş. Bu da içerisinden ekstra ambalaj ile çıkıyor, bu kadar çok kağıt harcamaya ne gerek vardı diye düşünüyor insan 🙂 Tadı bizim mood bisküviler gibi, içerisi çikolata dolgulu üzerinde ruh halleri olan hani; marka vermeye lüzum yok. Tam olarak aynı mantıkla ve şekille üretilmiş bir ürün ama bizdekinin çikolatası bundan kat be kat daha iyi bence. Ama yine de yedikçe yiyor insan.

Bunun ne olduğunu pek çözemedim. Çikolatalı bar gibi ama kendine has bir aroması var ve çikolatanın alt katmanı ne olduğunu anlamadığım bir şeyle yapılmış. Tadı garip ama güzel. Garip.

Bir sonraki ürün oldukça garip görünüyor. İngilizcesini de yazmışlar çok şükür, sakız olduğunu anlıyoruz ama bir sakız için fazla korkunç bir ambalaja sahip! İçerisinden ufacık bir sakız ile birlikte bir hikaye kartı çıkıyor. Enteresan bir ürün!

Son abur cuburun ambalajında bizleri yemyeşil bir Frankenstein karşılıyor. İçerisinden 5 kırmızı, 5 tane de mavi renkli sakız çıkıyor. Keşke Japonca bilseydim de buna hazırlıklı olsaydım! Neye mi? Dilimin morarmasına… Şaka sakızıymış meğersem, dili boyayanlardan. Tahmin edeceğiniz üzere sakızlar kendi rengine boyuyor dilimizi. İkisi aynı anda çiğnenirse ne olur diye düşünüp sizler için çiğnedim, dilim kahverengi bir gün geçirmek zorunda kaldım. Keşke üzerinde en azından İngilizce bilgiler de yazsaydı da önden temkinli olabilseydim 🙁

Sizler de böyle bir kutuya sahip olmak isterseniz, Japan Candy Box’ın websitesine gidip size uygun olan planı seçerek aboneliğinizi başlatabilir ya da Japan Candy Box işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz çekilişe katılıp o şanslı kişi olabilirsiniz! Tek yapmanız gereken aşağıdaki alanda gerekenleri yapıp çekilişe katılmak, bol şans!

Sitemize mobil cihazdan giriyorsanız aşağıdaki “Enter Competition” yazan mavi tuşa bastıktan sonra ad soyad veya e-postanızı yazıp istediğiniz sayfaları beğenerek +1 katılım puanı kazanabilirsiniz.

Fanzade Japan Candy Box Çekilişi