Tüm Zamanların En Muhteşem 10 Süper Kötü Adam Takımı

Avengers, Justice League gibi süper kahramanlar, takım halinde çalışıyorlar peki ya süper kötü adamlar?

Geçtiğimiz günlerde Suicide Squad Amerika’da gösterime girdi ve çok yakında ülkemizde de gösterimde olacak. Suicide Squad süper kötülerden oluşan bir takım olarak adını DC Sinematik Evreni’ne kaydettirdi. Squad büyük bir sinema projesindeki ilk süper kötü adam takımı olsa da çizgi romanlarda ilk değiller.

intro suicide squad

Kötü adamlar çizgi romanlarda yıllardır takım oluşturuyorlar ve bunlardan bazıları işe yaramazken bazıları şeytandan bile daha kötü. İşte newsrama’nın hazırladığı tüm zamanların en muhteşem süper kötü takımları!

THE LEGION OF SUPER-VILLAINS

THE LEGION OF SUPER-VILLAINS

Yaklaşık 20 üyeyle Legion of Super-Heroes, tüm zamanların en geniş ve en büyük süper kötü takımlarından biri. Üyelerinin çoğu genç yaşlarındayken aktif birer kahramanmış ve neredeyse hepsinin doğuştan gelen güçleri var. Bu kadar büyük bir güce karşı gelmek için ya aynı güce sahip olmak ya da daha güçlü olmak gerekiyor. Legion of Super-Villains, hemen hemen her şekilde kahraman meslektaşlarının zıttı durumundalar.

LoSV, kendilerine karşı koyan Legionnaires ile aynı güce sahip, 30. yy’ın en büyük suçlularından oluşuyor. Yıllarca çeşitli üyeler gelip geçmiş olsa da Legion of Super-Villains de tıpkı Legion of Super-Heroes gibi çekirdek üyelere sahip; Lightning Lord, Cosmic King ve Saturn Queen. Bunlar tabii ki  Lightning Lad, Cosmic Boy ve Saturn Girl’ün kötü karşılıklarıdır.

Hey there!

Sign in

Forgot password?
Close
of

Processing files…