Gintama Animesinin Ekranlara Dönüş Zamanı Açıklandı

TV Tokyo sitesinde yapılan duyuruya göre Hideaki Sorachi‘nin samuray komedi-aksiyon mangası olan Gintama’nın animesi Ekim’de yani sonbahar sezonu ile dönüş yapacak. Porori Hikayesi’nin anime adaptasyonu ile başlayacak olan yeni sezon merakla bekleniyor. Live-action filminin de 14 Temmuz’da gösterime sunulacağını düşünürsek, yaz ve sonbaharda Gintama’sız kalmayacağız gibi görünüyor.

Gintama yeni sezon afişini aşağıda görebilirsiniz.


Gintama’nın Konusu:

Edo döneminin sonlarıdır. Dünya ve Amanto adı verilen uzaylılar arasında bir savaş patlak vermiştir. Savaş sırasında pekçok samuray hayatlarını kaybetmiş ve savaşı Amanto’lar kazanmıştır. Hükümet artık Amanto’ların kontrolü altındadır ve Edo’yu (eski Tokyo) istedikleri gibi yönetmektedirler. Ayrıca hükümet kılıç kullanımını da yasaklamıştır. Böylelikle artık samuraylara ihtiyaç yoktur.

Sakata Gintoki, bu dönemde yaşayan eski bir samuraydır. Kagura ve Shinpachi ile birlikte, Yorozuya adında bir dükkan işletmektedir ve belirtir; “Bize ödediğiniz sürece, verdiğiniz her türlü işi yaparız.” Yorozuya’ya gelen müşteriler tarafından verilen ya da kendi kafalarına göre başka işlere burunlarını sokarak aldıkları/karşılaştıkları görevler yaparak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışırlar… aslında tek amaçları evlerinin kirasını ödemektir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pcH0Nuu8Lns