BU KIŞ İÇİNİZİ ISITACAK ANİME ÖNERİLERİ

Bu kış sımsıcak yorganın altında elinizde sıcak çikolata ya da salep varken izleyebileceğiniz 5 güzel anime önerisi sizlerle…

Yuri On Ice !!

Yuri On Ice !!

Serinin hikâyesi, buz pateni Gran Prix finalinde tüm büyük umutlarla çıkan ancak ezici bir şekilde mağlup edilen Japon artistik patenci Yuri Katsuki’nin etrafında dönmektedir. Kyushu’daki evine dönen Yuri, bir tarafdan buz patenininden emekli olmak, diğer bir taraftan da devam etmek istediğini hissetmektedir. Sizce devam edecek mi ?

Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers
Tokyo Godfathers

Kaçak genç Miyuki iki yaşlı evsiz insanla; huysuz alkolik Gin ve neşeli ve anne Hana ile birlikte yaşıyordur. Birlikte beklenmedik ama çekici bir üçlü oluştururlar ve film karlı bir Noel arifesinde kayıp bir bebekle başlar. Filmin geri kalanını bebeğin evini bulmaya çalışırken ve kendi eve dönüş yollarını ararken geçirirler…

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiy
The Disappearance of Haruhi Suzumiy

Hikâye 17-24 Aralık tarihleri arasında geçer. 17 Aralık son derece normaldir ve SOS ekibi bir yılbaşı partisi planlamaktadır. Ancak 18 Aralık’ta okula gelen Kyon, her şeyin bir anda değiştiğini fark eder: Haruhi Suzumiya ortadan kaybolmuştur ve Ryoko Asakura normal bir öğrenci gibi okuldadır, dahası bu değişikliklerin tek farkında olan kişi Kyon’dur. Nagato Yuki sıradan bir insandır ve Asakura Mikuru kendisini tanımamaktadır. Kyon’un elindeki tek ipucu Yuki’nin uzaylı formundan geriye bıraktığı bir kitap ayracıdır ve Kyon zamanda geriye gider.

Laid-Back Camp

Laid-Back Camp
Laid-Back Camp

Lise öğrencisi olan Nadeshiko Kagamihara bir gün kamp alanında kaybolurken Rin Shima ile karşılaşır. Rin, Fuji Dağı’nın eşsiz göl manzarasına sahip yerinde tek başına kamp yapmaya gitmeyi sevmektedir. Nadeshiko ve Rin arkadaş olurlar ve daha sonra Nadeshiko okulda bir kamp kulübüne katılarak kulübün üyeleri olan Chiaki Ōgaki ve Aoi Inuyama ile arkadaş olur.

Kono sekai no katasumi ni

Kono sekai no katasumi ni
Kono sekai no katasumi ni

Hikayenin ana karakteri Suzu adındaki genç kadındır. İyi huylu, narin ve nazik olan Suzu, resim çizmede bir hayli iyidir. 18 yaşına kadar ailesiyle mutlu mesut Hiroşima’nın Eba adlı kasabasında yaşar. 18 yaşına geldiğinde, yani 1944 yılında ise ailesi tarafından genç bir adamın onunla evlenmek istediğini öğrenir. Hiroşima’nın bir başka şehri Kure’de yaşayan bu genç adam denizcidir ve Suzu’yu on yıl önce görmüş, ona adeta hayran kalmıştır. Suzu, Shusaku adındaki bu adamla evlenir ve Eba’dan Kure’ye gelin gider. Suzu yeni kocasıyla beraber mutlu bir yuvanın hayalini kurar lakin savaşın gölgesi üzerlerindedir. Japonya’nın savaşı kaybediyor oluşu, giderek zorlaşan yaşam koşulları, uçak baskınlarına karşı tatbikatlar derken Suzu’nun hayatı hiç beklemediği bir dönemece girer. Ve bunlar daha hiçbir şeydir çünkü Suzu, evinden uzaklara baktığında önce göreceği ışık, duyacağı garip ses ve devasa mantar bulutunu daha görmemiştir.

Hotaru No Haka

Hotaru No Haka
Hotaru No Haka

Liman şehri Kobe’ye bombalı saldırı yapıldıktan sonra anneleri ölen Seita ve Setsuko teyzelerinin yanına giderler. Başlangıçta iyi görünen teyzeleri zamanla çocuklara daha az yemek verip daha kötü davranmaya başlar. Bunun üzerine kardeşler şehrin dışında yer alan eski bir sığınağa taşınmaya ve kendi kendilerine bakmaya karar verirler.

Seita, kendisi ve kardeşi için tarlalardan sebze çalmaya ve bombalama esnasında evleri yağmalamaya başlasa da yiyecek bulmak giderek zor bir hale gelir…